Ukrainai jāpalīdz, kamēr vien karš turpināsies. Tikšanās ar Reini Pozņaku

Eiropas dienas, 9. maija, pievakarē Talsu Galvenajā bibliotēkā notika tikšanās ar “Eiropas Gada cilvēku Latvijā 2022” – Reini Pozņaku. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja uzzināt par Reiņa aizsākto, nu jau par stabilu tradīciju kļuvušo – Twitter konvoju jeb aicinājumu cilvēkiem iesaistīties palīdzības sniegšanā Ukrainai, ziedojot tās aizstāvjiem dažāda veida transportlīdzekļus. Kā sarunā atzina Reinis, mūsdienās ierakstiem sociālajos tīklos ir liels spēks. Pirms vairāk nekā gada, tikai pēc viena veiktā ieraksta soctīklos par transportlīdzekļu ziedošanas nepieciešamību Ukrainai – cilvēki aktīvi atsaucās, un joprojām turpina ziedot, sniedz palīdzībuun arī paši iesaistītās tās nogādāšanā ukraiņiem.

Nepieciešamība pēc palīdzības Ukrainai nav mazinājusies. Šobrīd Twitter konvojs  kļuvis par sava veida platformu, ar kuras palīdzību uz Ukrainu nonāk dzērājšoferiem atņemtie, pašvaldību, uzņēmēju un ikviena cilvēka ziedotie spēkrati. Līdz šodienai ukraiņiem no Latvijas nodoti jau 1304 dažāda veida transportlīdzekļi, kas izmantoti gan karadarbībā, gan medicīniskās palīdzības sniegšanā kara laukā ievainotajiem.

Lai gan atbalsta apjoms lēnām, bet tomēr samazinās, Reinis sarunā atzina, ka viņa pārliecība nav mainījusies – Ukrainai jāpalīdz, kamēr vien karš turpināsies. Savukārt, atbildot uz jautājumu – kādas sajūtas bijušas pēc “Eiropas Gada cilvēka Latvijā 2022” balvas iegūšanas, Reinis nenoliedz, ka tas bijis patīkami, jo balvas ieguvēju noteicis cilvēku balsojums. Taču tas esot ne tikai viņa, bet visu iesaistīto nopelns, ka šāda veida palīdzību no Latvijas ir iespējams sūtīt Ukrainai.

Sakām vēlreiz lielu paldies Reinim Pozņakam par jauko un sirsnīgo tikšanos Talsu Galvenajā bibliotēkā!

 

 

Pasākumu atbalstīja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.