Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļā skatāma interaktīva izstāde bērniem “Vai grāmatai ir knābis?”

Vai grāmatai ir knābis?

No 5. līdz 29. februārim Talsu Galvenās bibliotēkas bērnu nodaļā apskatāma izglītojoša interaktīva izstāde mazajiem pētniekiem “Vai grāmatai ir knābis?”. Tā iepazīstina pirmsskolas vecuma bērnus un viņu ģimenes ar grāmatu pasauli, lasītprieku un grāmatas ceļu no rakstnieka radīta stāsta līdz plauktam. Izstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība, tās autori ir māksliniece Rūta Briede, dzejniece Inese Zandere un dizainers Artis Briedis.

Izstādē bērni, paši darbojoties, var noskaidrot, kur rodas grāmatas, kā ienākt grāmatā, iemācīties sacerēt stāstus, iejusties mākslinieka lomā, iepazīt burtus un redzēt, kā tie satiekas vārdos. Izstāde jau bijusi skatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Siguldā un Jūrmalā, pēc viesošanās Talsos tā nonāks arī citās Latvijas bibliotēkās.

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “Aicinām Talsu novada ģimenes apmeklēt izstādi un kopā vērtīgi pavadīt laiku bibliotēkā. Lai izstāde iedvesmo lasīšanai un palīdz atrast lasītprieku! Lasītprasme ir pamatā tik daudzām dzīves kvalitātēm – zināšanām, personības attīstībai, radošumam, sasniegumiem.”

Dzejniece Inese Zandere:Šī izstāde domāta maziņiem. Tā, piepalīdzot pieaugušajiem, ir pētāma pašu acīm un rociņām. Grāmata tajā ir parādīta kā radoša darbība, kurā piedalās rakstnieks, mākslinieks, izdevējs, tipogrāfs, lasītājs, bibliotekārs, kas visi kopā atklāj grāmatas gudrību un skaistumu. Bet tā ir arī lieta, ko var aptaustīt, kam ir savs ķermenis, viela, uzbūve, kārtība. Un tā ir arī vieta un iespēja rotaļai, izdomai, ģimenes kopā būšanai.”  

Māksliniece Rūta Briede: “Mūsu bērnu izdevuma “Vai grāmatai ir knābis?” varonis Elmārs atrod grāmatu pilnu ar burtu skudriņām! Tās, šoreiz īstas, paslēpušās arī izstādes stendos un gaida, kad tiks sameklētas. Ja vēl neproti lasīt burtu skudras, nāc uz izstādi un sameklē īstās!”

Izstāde veidota LNB un LNB Atbalsta biedrības lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts” pēc Ineses Zanderes un Rūtas Briedes bilžu grāmatas “Vai grāmatai ir knābis?” motīviem. Tā tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, AS Latvijas Finieris un SIA Skrīveru Saldumi atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Sanita Kitajeva,

LNB Atbalsta biedrība,

29355624, sanita@gaisma.lv, www.gaisma.lv