(Pārcelts): Spāres bibliotēkā notiks tikšanās ar rakstnieci Rutu Zimnohu

 


Tikšanās ar rakstnieci Rutu Zimnohu Spāres bibliotēkā notiks 22. augustā plkst. 16:00.

Ruta Zimnoha līdz 5 gadu vecumam dzīvojusi Spārē un ir pabeigusi Spāres pamatskolu. Vēlāk ar ģimeni pārcēlusies uz Pastendi. Jau no agras bērnības Ruta ir liela grāmatu mīļotāja.

Ruta raksta: “… ka viņa reiz varētu uzrakstīt grāmatu, varbūt šad, tad galvā pazibēja, bet īstās taureņu dejas vēderā sākās ik reiz, kad devos uz bibliotēku, kas atradās blakus skolai. Katra došanās uz bibliotēku līdzinājās kā pirmajam randiņam: satikšanās prieks, satraukums, kaistoši vaigu gali un neizsakāma laimes sajūta, kad devos prom ar palielu grāmatu kaudzi. Un tā bieži vien, pat divas reizes nedēļā.

Pēc Valsts Kandavas lauksaimniecības tehnikuma beigšanas devās uz Nīderlandi, kur, strādājot par auklīti, Ruta vēlējusies uzlabot skolā iegūtās vācu valodas zināšanas. Pēc atgriešanās Latvijā sāka filoloģijas studijas LU un kopš 1999. gada sauc sevi par rīdzinieci. Sapnis par rakstniecību nav laidis vaļā, tādēļ Ruta piedalījās Latvijas Rakstnieku savienības Jauno un iesācēju autoru seminārā un pilnveidojusi prasmes Literārās akadēmijas meistardarbnīcās

2021. gadā iznāca autores Rutas Zimnohas pirmais romāns “Pirms saule riet”, kas saņēma debijas balvu konkursā “Vakara romāns”.

2022. gada martā “Latvijas Mediji” izdod otro Rutas Zimnohas romānu “Romāns virtuvē”.

Abi romāni bija lasāmi “Latvijas Avīzē” turpinājumos.