Notiks ikgadējie novada Grāmatu svētki

 

 

Talsu Galvenā bibliotēka aicina uz 22. Novada grāmatu svētkiem. Šajā gadā bibliotēka organizē grāmatu un vinila plašu tirdziņu, kā arī piedāvā literāri muzikālo programmu “Sarunu koncerts. Čaklais. Cits” kopā ar Karīnu Tatarinovu un Robertu Dinteru un tikšanos ar autoriem.

 

No plkst. 12.00 līdz plkst. 15:00 norisināsies nu jau par ikgadēju tradīciju Grāmatu svētkos kļuvušais Latvijas izdevniecību grāmatu tirdziņš. Tajā būs iespēja iegādāties par izdevīgākām cenām grāmatas no izdevniecībām “Jumava”, “Avots” un “Latvijas Grāmata”. Šogad grāmatu tirgu papildinās arī vinila plašu tirgus, kā arī visas tirdzniecības laikā par muzikālo noskaņu rūpēsies vinila plašu aizrautīgs kolekcionārs, dīdžejs Dagnis Bricis.

Grāmatu svētku kultūras programmu atklās skanīgais Talsu Kristīgās vidusskolas Zvanu ansamblis skolotāja Jāņa Smilgas vadībā. Zvanu ansamblim aizrit nu jau 12. darbības gads, šajā laikā jaunieši ir guvuši labus panākumus Valsts konkursos un skatēs, kā arī piedalījušies dažādos pasākumos Talsu novadā.

 

Ar lasītājiem tiksies autori Pāvils Raudonis un Ilze Graudiņa Akmene.

Pāvils Raudonis ir rakstnieks un publicists. Pasākuma laikā autors lasītājus iepazīstinās ar saviem literārajiem darbiem “Meža pasakas” un “Meža noslēpumi”, kā arī ir iepazīstinās ar to, kāda jauna grāmata šajā vasarā ir sagaidāma.

Rakstniece Ilze Graudiņa Akmene ir 3 grāmatu autore, divas godalgotas “Karoga” un Raimonda Gerkena romānu konkursos “Papīra debesis, audekla zeme” un “Bēgošais krasts”, savukārt,  jaunākā grāmata “Šeit nav nekāda bēdu leja” ir stāsts par jaunu sievieti, kura ir apņēmības pilna palīdzēt slimnīcas pacientiem un pierādīt, ka vieta, kurā viņi nokļuvuši, nav vis nedzēšams zīmogs un bēdu leja, bet gan ceļš uz atveseļošanos un sevis pieņemšanu. Grāmata tapusi pēc ilgāka rakstīšanas pārtraukuma, kad rakstniece studējusi psiholoģiju un psihoterapiju un bijusi praksē dažādās Latvijas psihiatriskajās slimnīcās.

 

Grāmatu svētku kulminācijā tiksimies ar aktrisi Karīnu Tatarinovu un mūziķi Robertu Dinteru literāri muzikālajā programmā “Sarunu koncerts. Čaklais. Cits”. Tajā skanēs dažādu komponistu dziesmas ar dzejnieka Māra Čaklā dzeju, dziesmas no teātra izrādēm un kinofilmām, kā arī muzikālo daļu papildina paša dzejnieka rakstītais par radīšanas procesu, laiku un personībām, saskarē ar kurām šīs dziesmas un dzejas tapušas un ir tādas, kādas tās zinām un mīlam.

Grāmatu svētku kultūras programmu vadīs jaunā, talantīgā dziedātāja un pasākumu vadītāja Estere Busule.

 


Grāmatu un vinila plašu tirgus notiks pie Talsu Galvenās bibliotēkas ēkas ieejas.
Grāmatu svētku kultūras programma norisināsies bibliotēkas telpās.

Pasākumu atbalsta SIA“Nārone”.

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Narubina,
Talsu Galvenās bibliotēkas kultūras pasākumu organizatore