Notiek darbnīca bibliotēkām ”Dariet to, izmantojot Eiropas programmas!”

2023. gada 28. martā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Bibliotekāru biedrību un Eiropas Bibliotēku, informācijas un dokumentācijas birojs (European Bureau of Library, Information and Documentation Associations, EBLIDA) organizēja darbnīcu 20 Latvijas publiskajām bibliotēkām un to pārstāvētām pašvaldībām par Eiropas finanšu instrumentu izmantošanu bibliotēku attīstībā ”Dariet to, izmantojot Eiropas programmas!” (Do it through European programs!).

Darbnīca notika ERASMUS+ projekta Opening the doors of possibilities for public libraries projekta ietvaros, kurā kā EBLIDA partneri ir arī organizācija “Publiskās bibliotēkas 2030” (Public Libraries 2030, PL2030) un Kultūras un izglītības asociācija (PiNA).

Darbnīca notika LNB konferenču centrā angļu un latviešu valodā, tajā bija iespēja dzirdēt gan par katru no Eiropas programmām, gan Latvijas publisko bibliotēku iespējām izmantot dažādus Eiropas finanšu instrumentus. Tāpat semināra praktiskajā daļā varēja apgūt vērtīgas prasmes projektu pieteikumu sagatavošanai un saņemt noderīgus padomus no Kultūras ministrijas Eiropas Savienības fondu departamenta un EBLIDA pārstāvjiem.

Darbnīcā Talsu novadu un bibliotēkas pārstāvēja Talsu novada pašvaldība Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas vadītāja Jolanta Skujeniece un Talsu Galvenās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Aiga Naudiņa.

 

Šeit var iepazīties ar citiem EBLIDA materiāliem par tēmu:

EBLIDA European Structural Investment Funds 2021–2027: Guide for Library Applicants

Think the Unthinkable: a Post Covid-19 European Library Agenda

Darbnīca bibliotēkām un pašvaldībām ”Dariet to, izmantojot Eiropas programmas!” prezentācijas:

https://dom.lndb.lv/data/obj/1282766.html

 

RL:EU. A Europan project funded by Erasmus +   Vitiello, Giuseppe

https://dom.lndb.lv/data/obj/1282769.html

 

ES fondu 2021-2027 programmas atbalsts kultūrvides attīstībai (PO4, PO5)

https://dom.lndb.lv/data/obj/1282774.html

 

EK komentāros norādes uz tūrismu, sociālo jautājumu risināšanu, digitāliem un inovatīviem risinājumiem

https://dom.lndb.lv/data/obj/1282776.html

 

Ieskats aktuālajās bibliotēku vajadzībās

https://dom.lndb.lv/data/obj/1282779.html