Talsu Galvenās bibliotēkas veidotās un uzturētās datubāzes
Kopkatalogs un Novadpētniecības datubāze atspoguļo Talsu novada pašvaldības publisko un izglītības iestāžu bibliotēku krājumu, kuru veido grāmatas, avīzes un informatīvie izdevumi, žurnāli, audioieraksti, videoieraksti, skaņuplates, spēles, analītiskie ieraksti un citi materiāli.
Biogrāfiskajā vārdnīcā iekļauta informācija par cilvēkiem, kuri ar savu darbu un personību atstājuši pēdas Talsu novada ikdienā un veicinājuši Talsu pilsētas un visa novada atpazīstamu.
Talsu Galvenās bibliotēkas piedāvātās un abonētās datubāzes
Ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju, kas nodrošina piekļuvi enciklopēdijām, vārdnīcām, pilnteksta latviešu literatūrai, attēliem, audio un video ierakstiem, valodas uzziņām un citiem informācijas resursiem. Autorizētiem lietotājiem datubāzi iespējams izmantot arī attālināti – jautājiet bibliotekāram!
Lursoft laikrakstu bibliotēka, kas saviem lasītājiem piedāvā publikācijas no vairāk nekā 100 dažādiem laikrakstiem, kā arī ziņu aģentūras BNS jaunumus. Laikrakstu arhīvs pieejams no 1994. gada.
Universāla daudznozaru enciklopēdiju publikāciju datubāze, kurā apkopota droša un uzticama informācija visām vecuma grupām – bērniem, pusaudžiem, studentiem un pieaugušajiem. Autorizētiem lietotājiem datubāzi iespējams izmantot arī attālināti – jautājiet bibliotekāram!
Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotās datubāzes un resursi
L
Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotās datubāzes:
- Valsts nozīmes kopkatalogs (valsts nozīmes bibliotēku elektroniskais kopkatalogs)
- Nacionālās bibliogrāfijas analītikas datubāze (raksti periodiskajos izdevumos)
- Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka:
- www.periodika.lv – Latvijā izdoto laikrakstu un žurnālu pilnie teksti;
- gramatas.lndb.lv – kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā;
- kartes.lndb.lv – vēsturisko karšu pārlūkošana;
- Zudusī Latvija – digitalizēti attēli un informācija par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām;
- www arhīvs – vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu arhīvs;
- Lasāmkoks – elektroniskā bibliotēka bērniem
- audio.lndb.lv – Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti
- runa.lnb.lv – Rainis un Aspazija, kolekcija ietver Raiņa un Aspazijas darbu pirmizdevumus, saraksti, arhīva dokumentus, fotogrāfijas, plakātus, audio un video materiālus u.c.
- dziesmusvetki.lndb.lv – Dziesmu svētku krātuve
Enciklopēdija ir paredzēta izmantošanai jebkuram interesentam izglītības un profesionālās darbības jomā vai gluži vienkārši – zināšanu paplašināšanai, jo enciklopēdija ir nozīmīgākais populārzinātniskais informācijas resurss latviešu valodā.