Kopkatalogs un Novadpētniecības datubāze atspoguļo Talsu novada pašvaldības publisko un izglītības iestāžu bibliotēku krājumu, kuru veido grāmatas, avīzes un informatīvie izdevumi, žurnāli, audioieraksti, videoieraksti, skaņuplates, spēles, analītiskie ieraksti un citi materiāli.
Biogrāfiskajā vārdnīcā iekļauta informācija par cilvēkiem, kuri ar savu darbu un personību atstājuši pēdas Talsu novada ikdienā un veicinājuši Talsu pilsētas un visa novada atpazīstamu.
Iespēja lasīt dažāda žanra jaunākos un aktuālākos latviešu un ārzemju autoru darbus bez maksas un piekļūt tiem no mājām. Lai sāktu lasīt e-grāmatas, reģistrējies aizpildot anketu, un saņem autorizācijas datus (lietotājvārdu un paroli) savā e-pastā.
Ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju, kas nodrošina piekļuvi enciklopēdijām, vārdnīcām, pilnteksta latviešu literatūrai, attēliem, audio un video ierakstiem, valodas uzziņām un citiem informācijas resursiem. Autorizētiem lietotājiem datubāzi iespējams izmantot arī attālināti – jautājiet bibliotekāram!
Lursoft laikrakstu bibliotēka, kas saviem lasītājiem piedāvā publikācijas no vairāk nekā 100 dažādiem laikrakstiem, kā arī ziņu aģentūras BNS jaunumus. Laikrakstu arhīvs pieejams no 1994. gada.
Universāla daudznozaru enciklopēdiju publikāciju datubāze, kurā apkopota droša un uzticama informācija visām vecuma grupām – bērniem, pusaudžiem, studentiem un pieaugušajiem. Autorizētiem lietotājiem datubāzi iespējams izmantot arī attālināti – jautājiet bibliotekāram!
Latvijas Nacionālās bibliotēkas datubāzes un resursi
Izmanto Primo, lai meklētu vienlaikus kopkatalogā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotajās un tiešsaistes datubāzēs.
Pieeja Latvijas arhīvu, muzeju, bibliotēku, organizāciju, kopienu un privātpersonu uzkrātajiem attēliem, dokumentiem, periodiskajiem izdevumiem, grāmatām, kartēm, muzeju priekšmetiem, gleznām, notīm, kinofilmām, skaņas un video ierakstiem.
Portālā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu – vairāk kā 2,5 miljonu lappušu – gan no Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas.
Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas Letonica projekts, kurš apvieno unikālu informāciju par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām.
Paredzēta izmantošanai jebkuram interesentam izglītības un profesionālās darbības jomā vai gluži vienkārši – zināšanu paplašināšanai.
Brīvpiekļuves datubāzes un citi resursi
Vairums publikāciju, tostarp žurnālus, pētnieciskos rakstus, monogrāfijas un disertācijas ir iespējams lasīt bez maksas tiešsaistē. Zemāk esošā informācija palīdzēs atklāt resursus, kas ir brīvi pieejami visiem, lai kur jūs atrastos.