Lasītāji tiksies ar Latvijā zināmiem grāmatu autoriem

Lai radītu lielāku interesi par grāmatu lasīšanu, Talsu Galvenā bibliotēka šogad Valsts Kultūrkapitāla fonda izsludinātājā kultūras projekta konkursa nozarē “Literatūra” iesniedza projektu pieteikumu “Tiekamies ar autoru” un guva tam apstiprinājumu. Par piešķirto finansējumu septembrī, oktobrī, kā arī nākamā gada februārī un martā Talsu novada pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem būs iespēja tikties ar vairākiem Latvijā zināmiem grāmatu autoriem.

Pirmā tikšanās Talsu Galvenajā bibliotēkā plānota 12. septembrī ar grāmatu autori Luīzi Pastori, kura 11.00 tiksies ar pirmsskolas vecuma bērniem, bet 12.00 – ar pamatskolas vecuma bērniem. Lasītājiem būs iespēja iepazīt pašu rakstnieci, viņas veikumu, kā arī kopā radoši darboties. Luīze Pastore ir atpazīstama ar savu grāmatu sēriju “Mākslas detektīvi”, kurā lasāmi aizraujoši un iztēli rosinoši sižeti, ļaujot iepazīt Latvijas vēstures un mākslas vērtības.

Oktobrī sākumskolas vecuma skolēniem Talsu Galvenajā bibliotēkā būs iespēja satikt rakstnieci Lauru Vinogradovu, kura ir vairāku stāstu krājumu un bērnu grāmatu autore. Viņas sarakstītie darbi ne tikai rosina pārdomāt par apkārt esošo dzīvo radību, ļaujot iepazīt bagātīgo meža pasauli, bet arī izprast un priecāties par to, kas katram dots.

Talsu Galvenās bibliotēkas īstenotais projekts turpināsies arī 2024. gadā.  Februārī, kad atzīmē Dzimtās valodas dienu, sākumskolas skolēniem bibliotēkā plānota tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi un ilustratori Lindu Lošinu. Abas lasītāju vidū zināmas ar savām grāmatām par diviem draiskulīgiem žurku puikām – Koko un Riko.

Martā, kad Latvijā norisinās Putnu dienas, pamatskolēnus ar savu aizraujošo stāstījumu ieinteresēs ornitologs un rakstnieks Viesturs Ķerus.

Lai sarunas ar grāmatu autoriem būtu interesantas, dodot iespēju iepazīt arī to līdzšinējo veikumu, pirms katras no tām apskatei bibliotēkā plānots izlikt rakstnieku darbus.

Šādas klātienes tikšanās ar Latvijā atpazīstamiem rakstniekiem ļaus tuvāk iepazīt radošas personības, veicinās interesi par viņu sarakstītajiem darbiem, izpratni par grāmatu tapšanu un dažādību, autoru lomu tajā. No sarunām –  uzzināt, kas iedvesmojis konkrēto darbu sarakstīšanā.

Informāciju par plānotajām tikšanās reizēm ar rakstniekiem bibliotēka publicēs savā tīmekļvietnē www.talsubiblioteka.lv, sociālajā saziņas vietnē Facebook (Talsu Galvenā bibliotēka).

 

 

 

Projektu Talsu Galvenā bibliotēka īsteno ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

 

 

 

Informāciju sagatavoja Aiga Naudiņa,

Talsu Galvenās bibliotēkas vecākā bibliotekāre