Laidzes bibliotēkā izstāde “Dzejniekam Leonīdam Breikšam – 110”

8. aprīlī aprit 110 gadi, kopš dzimis dzejnieks Leonīds Breikšs (1908–1942). Viņa jubilejas mēnesī Laidzes bibliotēkā redzama dzejnieka darbu izstāde kā aicinājums un atgādinājums turēt cieņā literatūru par Latvijas valsts un tautas vērtībām.

L. Breikšs pazīstams galvenokārt ar himniski patriotiskiem un reliģiskas ievirzes dzejoļiem “Lūgšana” (“Kungs, kas zāles čukstus dzirdi..”), “Himna” (“Svēts mantojums šī zeme mūsu tautai..”), “Latvieša ticība”, “Dziesmu Daugava” un citiem.

“Svēts mantojums” 1988. gada aprīlī tika dziedāts, aizvadot mūžībā latviešu brīvības cīnītāju, ievērojamo padomju laika disidentu Gunāru Astru (1931–1988), tas skanēja pie Brīvības pieminekļa un Mežaparkā Tautas frontes mītiņā. Divdesmitajos Vispārējos latviešu dziesmu svētkos 1990. gadā, klausoties šo dziesmu, cilvēki cēlās kājās.

Ar savu traģisko likteni, ar ticību labā mūžīgumam, ar mīlestību uz tēvzemi, ar savas patriotiskās dzejas virsotnēm Leonīds Breikšs latviešu tautā kļuvis par vienu no Trešās atmodas simboliem”, rakstīts 1998. gadā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

 

Informāciju sagatavoja – Ieva Jaunupe