Izstāžu zāle

TGB Izstāžu zāle

Talsu Galvenās bibliotēkas Izstāžu zāle paredzēta dažādu neliela mēroga pasākumu un izstāžu norisei. Zālē aprīkota ar mākslas darbu piekaru sistēmu, projektoru.

 

Lasītava

TGB Lasītava

Lasītavas zonā iespējams lasīt avīzes un žurnālus, ir pieejams plašs uzziņu literatūras klāsts: enciklopēdijas, rokasgrāmatas, jaunākā vairāk pieprasītā nozaru literatūra.

 

Tehnoloģiju telpa

TGB Tehnoloģiju telpa

Tehnoloģiju telpā pieejams plašs bibliotēkā pieejamo tehnoloģiju klāsts – skeneris, ar kura palīdzību iespējams skenēt nepieciešamos dokumentus, fotoattēlus, fotonegatīvus u.c., 3D printeris, iesiešanas, laminēšanas iekārtas. Telpā iespējams izmantot audio iekārtu – klausīties mūzikas ierakstus CD un vinilā.

Abonements

TGB Abonements

Abonements lasītājiem piedāvā plašu latviešu oriģinālliteratūras un cittautu daiļliteratūras krājumu latviešu, krievu, angļu valodā; nozaru literatūru; elektronisko kopkatalogu un grāmatu rezervēšanu, grāmatu termiņa pagarināšanu tiešsaistē; ikmēneša tematiskās izstādes u.c. pakalpojumus.

 

Klusā lasītava

TGB Klusā lasītava

Klusā lasītava ir vieta, kur paslēpties no ikdienas trokšņiem un netraucēti strādāt. Klusajā lasītavā pieejamas trīs darba vietas.

 

Interneta piekļuves vietas

TGB Internets

Bibliotēkas telpās brīvi pieejams bezmaksas WiFi pieslēgums. Apmeklētājiem pieejamas 14 stacionārās datorvietas, pēc pieprasījuma pieejami arī portatīvie datori darbam uz vietas bibliotēkā.

Telpu plāns

Bibliotēkas pirmā stāva plāns

Abonements un lasītava

Abonements piedāvā visu nozaru literatūru, daiļliteratūru: latviešu oriģinālliteratūru, ārzemju literatūru latviešu un svešvalodās, tiek piedāvāti arī audio, video, nošu, karšu, attēlu un citi izdevumi.

Bibliotēkas apmeklētājiem ir iespēja izmantot Talsu novada bibliotēku elektronisko kopkatalogu http://talsi.biblioteka.lv/alise, LNB un citu bibliotēku elektroniskos katalogus, kā arī iespēju saņemt grāmatas starpbibliotēku abonementa (SBA) kārtā, ja grāmata nav pieejama bibliotēkā. Abonements veic individuālo darbu ar lasītāju – sniedz konsultācijas; izpilda pieprasījumus; veic darbu ar parādniekiem; informē lasītājus par bibliotēkas jaunieguvumiem, nodrošina grāmatu saņemšanu rindas kārtībā.

Kopš 2010. gada abonementā notiek automatizēta grāmatu saņemšana un izsniegšana, izmantojot integrēto informācijas sistēmu Alise. Automatizēta apkalpošana ļauj redzēt konkrētā eksemplāra pieprasījumu, kā arī lietotāja izsnieguma vēsturi, rezervēt nepieciešamo iespieddarbu.

Lasītavas zonā iespējams lasīt avīzes un žurnālus, kas glabājas vismaz 5 gadus, ir pieejams plašs uzziņu literatūras klāsts: enciklopēdijas, rokasgrāmatas, jaunākā vairāk pieprasītā nozaru literatūra.

Lasītavā iespējams klausīties bibliotēkas fondā pieejamos mūzikas ierakstus. Jaunākie Latvijas mūzikas ieraksti pieejami CD un vinila formātā.