Jaunākās grāmatas Bērnu nodaļā (marts/aprīlis)

 

Es mācos! Mana pirmā pulksteņa grāmata

Šī aizraujošā grāmatiņa būs lielisks palīgs, lai bērns sāktu pazīt pulksteni. Kopīgi grieziet rādītājus uz ciparnīcas un lasiet, kā dzīvnieciņiem sokas skolas gaitās!

 

Bubulis       (Džūlija Donaldsone, Aksels Šeflers)

Pa biezu mežu pelēns naski iet,

To lapsa pamana, un viņš tai garšīgs šķiet.

Taču lapsa ir mazākā no attapīgā pelēna problēmām.

Jau drīz viņam ceļā stājas pūce, čūska un…

Palīgā! Ak nē! Bubulis!

No angļu valodas atdzejojusi Ieva Strelēvica.

 

Vau, vau! Glaudāmgrāmatiņa

Ko suns prot darīt? Kādas komandas viņam jāiemācās izpildīt? Ar ko cilvēks baro suni? Kā kucīte rūpējas par saviem mazuļiem kucēniem?

Atbildes uz šiem un arī citiem jautājumiem par suņiem bērns atradīs grāmatiņas attēlos, tekstos un jautrajos uzdevumos.

 

Ņau, ņau! Glaudāmgrāmatiņa

Ko prot darīt kaķi? Kādas īpašas spējas tiem piemīt? Ko kaķi ēd? Kā kaķene rūpējas par saviem mazuļiem?

Atbildes uz šiem un arī citiem jautājumiem par kaķiem bērns atradīs grāmatiņas attēlos, tekstos un jautrajos uzdevumos.

 

Atklājam visumu!

Nākamais sērijas “Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?” sējumā 4-7 gadu veciem bērniem atklāsim Visumu. Kur atrodas Visums? Kā kļūt par astronautu? Kā lido raķete? Vai Visumā ir jāmazgājas? Stabili un ērti atloki rotaļīgi sniedz atbildes par to, kas redzams visapkārt.

 

Tehnika mūsu mājās

Viss par tehniku mūsu mājās! Kā ūdens nokļūst vannasistabā? Kāda izskatās veļasmašīna no iekšpuses? Kā sasilst radiatori? Kāpēc mums nepieciešams internets?

Grāmatā daudz atveramu lodziņu. Detalizēti attēli sniedz zināšanas un rada atklājuma prieku 4-7 gadus veciem bērniem.

 

7 stāsti par draudzību

 

Princeses allaž ir ļoti aizņemtas. Pelnrušķīte darina skaistas kleitas. Sniegbaltīte rīko viesības rūķīšiem un milžiem. Salātlapiņa mācās gleznot un audzē zemenes. Arī Arielai, Jasmīnai, Rozei un Tiānai netrūkst darāmā. Tomēr pirmajā vietā vienmēr ir rūpes par draugiem. Šajā krājumā apkopotie sirsnīgie stāsti mudina ļauties sapņiem un novērtēt draudzību!

 

8. b klase  (Aija Bley)

Grāmata veidota kā pusaudzes dienasgrāmata, kas vizuālā valodā dokumentē autores atmiņas par skolā pavadīto laiku. Unikālās 80. gadu sākuma liecības atklāj visdažādākās tēmas – arī mīlestību, sevis meklējumus, pieaugšanu un nāvi.

 

Emī un Rū Robota sirds   (Ieva Melgalve, Elizabete Lukšo-Ražinska)

Aizraujoša un sirsnīga grāmata zinātkāriem bērniem, kas tapusi pēc detektīvseriāla “Emī un Rū”.

Emīlija un Rūdis iepazīstas pavisam jocīgā situācijā – kādā pavisam parastā dienā uz mistiskas mājas bēniņiem viņus atvilina robotiņš Palauzis jeb Pasaules Labklājības Uzturēšanas Ierīce, kurš abus grib padarīt par saviem slepenajiem aģentiem. Tā rodas Čimpiņ-Rimpiņ aģentūra!

Grāmatas lasītājam būs iespēja sekot līdzi Čimpiņ-Rimpiņ aģentu gaitām, smieklīgiem un bailīgiem notikumiem, ar ko nākas saskarties, risinot uzdevumus un cīnoties ar sētnieci un citiem pasaules nekārtību cēlājiem. Paralēli aizraujošajiem notikumiem veidojas arī skaista draudzība – starp Emīliju un Rūdi, un varbūt arī robotiņu Palauzi… Bet vai robots maz zina, ko nozīmē draudzība, ja viņam nav sirds?

 

Kad mazuļi ir noguruši

Īsi, sirsnīgi pantiņi un rosinoši attēli stāsta, kā mazie lāčuki, suņuki, kaķēni, un citu dzīvnieku mazuļi guļ. Uzklausot, kā guļ dzīvnieku mazuļi, bērniem kopā ar savām rotaļlietām būs viegli aizmigt un jauki sapņot. Grāmatiņa palīdzēs veidot gulētiešanas ieradumus.

 

Kā sagaidīt citplanētieti      (Petri Tamminens, Valpuri Kertula)

Kosmoss ir milzīgi plašs, un tajā noteikti kaut kur dzīvo citplanētieši. Kādu dienu var gadīties tā, ka citplanētieši ierodas uz Zemes un, iespējams, tieši tavā pagalmā. Tad būtu labi zināt, kā rīkoties. Petri Tamminena un Valpuri Kertulas humorpilnā grāmata māca, kā pārvarēt bailes no nepazīstamiem cilvēkiem, tikt galā ar nepatīkamām sajūtām un neērtām situācijām. Tā būs interesanta lasāmviela ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem.

 

Ko darām pavasarī?

Grāmata sērijā Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? (Juniors 2-4 gadi). Ja esat uzzinājuši Ko darām ziemā? (jau iznākusi grāmata),  nu laiks uzzināt, Ko darām pavasarī?

K‍ā svin Lieldienas? Ko dzīvnieki dara pavasarī? Ko mēs darām, kad ārā ir skaists laiks?

 

Laba meitene      (Agnese Zarāne)

Esi laba, esi skaista, esi pieklājīga, nerunā pretī! Esi veiksmīgs, esi gudrs, esi stiprs – čaļi neraud! Lai cik dīvaini tas būtu, mēs vēl joprojām mēdzam ierāmēt cilvēkus stereotipiskos sociālos konstruktos, atsakoties redzēt ainavu, kas paliek ārpus rāmja. Tomēr tieši šīs šķautnes, šie skati parasti ir visinteresantākie.

Es domāju, ka neapzinātās emocijas vada mūs daudz biežāk, nekā mums pašiem šķiet. Un tam nav lielas saistības ar prātu un domāšanu.

Iestājoties tumsai, princese pārvēršas par pelnrušķīti. Un šī pelnrušķīte ir mazliet nobijusies, mazliet apvainojusies un mazliet dusmīga uz visu pasauli. Pa nakti viņa izdusmosies un no rīta pamodīsies atkal laba…

 

Mans draugs Dzejolītis

Dzejoļu grāmata bērniem un vecākiem.

 

Mārīte Punktīte meklē draugus un mājas        (Ilona Bakše, Ieva Zalepugaite)

Mārīte Punktīte dodas piedzīvojumos un iepazīst citus pļavas iemītniekus. Viņa iemācās, ka ir svarīgi novērtēt īstu draudzību un saprot, ka ikvienam savas mājas ir vismīļākās. Kopā ar Punktīti kaut ko skaistu iemācīsies gan lielie, gan mazie lasītāji un klausītāji. No lietuviešu valodas tulkojusi Jane Egle.

Piemērota bērniem no 3-7 gadu vecumam.

 

 

Mēs – cilvēki     (Bēge Dīters, Melks-Tasels Bernds)

Bilžu grāmatas nav domātas tikai pirmsskolas vecuma bērniem, vismaz ne šī. Izcils dizains, oriģināls mākslinieciskais rokraksts, spēcīgs un ievesmojošs vēstījums. Pārliecinieties paši – attēls ir runīgāks un daudznozīmīgāks par vārdiem, tikai jāiemācās to lasīt.

Mēs dzīvojam uz šīs planētas jau tūkstošiem gadu – mīlam un nīstam, draudzējamies un karojam, ceļam un iznīcinām. Mēs esam dažādi un vienlaikus – tik līdzīgi. Katrs ar saviem sapņiem, dzīves mērķiem un likteni. Kas mēs, cilvēki, esam? Filozofiska bilžu grāmata mums visiem un par mums visiem. Neatkarīgi no tā, cik veci vai cik jauni esam, kurā pasaules malā dzīvojam, kā izskatāmies, ko domājam un ar ko nodarbojamies.

 

Noslēpumainās upes stāsts    (Andris Marts)

Pasakas un dzejoļi bērniem.

 

Piedzīvojumi Muminielejā.

Pēc Tūves Jānsones darbu motīviem

Vai tu jau pazīsti trollīti Muminu un viņa sirsnīgo ģimeni? Esi laipni aicināts MUMINIELEJĀ! Uzzini, kādu dziesmu ir sacerējis klejotājs Susuriņš, kas patīk Snorkes jaunkundzei un kādas palaidnības atkal sastrādājusi mazā Mija.

Katra šīs brīnišķīgās grāmatas lappuse aicina saskatīt apkārtējās pasaules skaistumu – kā tas lieliski padodas Muminiem!

 

Laipni lūgti muzejā: Planetarium

Sērijas “Laipni lūgti muzejā!” sestā grāmata, kas iepazīstina ar zvaigžņotās debess noslēpumiem un ļauj uz brīdi iejusties astronoma lomā. Šis grāmatas formā veidotais muzejs ir ļoti īpašs, tas ir atvērts 24 stundas diennaktī un var lepoties ar pasaulē izcilāko kosmosa objektu kolekciju – sākot no nelieliem asteroīdiem un Saules sistēmas planētām līdz pat milzīgām galaktiku kopām. Cik liels ir Visums? Kur tas sākas, kad beigsies un kādus noslēpumus glabā? Vai mēs Visumā esam vienīgās dzīvās būtnes? Vai pastāv vēl citi visumi? Dodieties elpu aizraujošā kosmosa ekspedīcijā un atklājiet Visumu visā tā diženumā!

No angļu valodas tulkojusi Aija Čerņevska.

 

Viss par pirātiem

Šoreiz izzinošajā grāmatu sērijā Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? (4-7 gadi) uzzināsim visu par pirātiem. K‍āpēc vispār bija pirāti? Kā tika sagūstīts kuģis? Kur pirāti sļēpās? Kas notika ar laupījumu?

Grāmatā daudz atveramu lodziņu. Detalizēti attēli sniedz zināšanas un rada atklājuma prieku.