Izstāde “Grāmatu atspulgi pastkartēs un pastmarkās” Mērsraga bibliotēkā

 

Mērsraga bibliotēkā no 7. februāra apskatāma izstāde “Grāmatu atspulgi pastkartēs un pastmarkās”. Tajā izstādītas pastkartes no Jolantas Ofmanes kolekcijas un pastmarkas no Mārtiņa un Jolantas Ofmaņu kopīgās kolekcijas. Izstādītie materiāli aptver tēmu grāmatas, rakstnieki, lasīšana un bibliotēkas.

Izstādē apskatāmās pastkartes Jolanta sākusi krāt no 2016.gada. Pastkaršu rakstīšana ir viņas hobijs un visas pastkartes iegūtas piedaloties projektā Postcrossing. “Postkrosings (Postcrossing) ir interneta projekts, kas ļauj tā lietotājiem saņemt un nosūtīt īstas pastkartes uz dažādām pasaules vietām. Jebkurš dalībnieks, kurš nosūtījis pastkarti, saņems citu pastkarti no nejauša postkrosera kaut kur pasaulē. Projekta ideju radīja Paulo Magaless (Paulo Magalhães) Portugālē, kas Postcrossing mājas lapu radīja 2005. gadā. Galvenais iedvesmas avots projekta radīšanā bija simpātijas pret īsta pasta, sevišķi pastkaršu, saņemšanu. Projekta sākotnējais mērķis bija “caur pastkaršu sūtīšanas pieredzi vienot cilvēkus visā pasaulē neatkarīgi no viņu atrašanās vietas, vecuma, dzimuma, rases vai uzskatiem”. (Wikipedia) Vairāk: www.postcrossing.com.

Jolantas kolekcijā kopā ir ap 1000 pastkaršu un izstādē apskatāma tikai neliela daļa – ap 80 pastkartēm par tēmu grāmatas, lasīšana, rakstnieki un grāmatu ilustrācijas.

Jolantas dzīvesbiedrs Mārtiņš pastmarkas sācis krāt 1990. gadu sākumā un, uzsākot dalību Postcrossing projektā, Jolanta aktīvi piedalījusies kolekcijas papildināšanā. Izstādē aplūkojamas ap 80 pastmarkām par tēmu grāmatas, rakstnieku un grāmatu ilustrācijas.

Grāmatu atspulgi

 

Adrese:

Lielā iela 25, Mērsrags, Talsu novads, LV – 3284

Tālr.: +371 63235783