Dzejas dienu pasākumi Talsu Galvenajā bibliotēkā

Ik gadu, jau vairākus gadu desmitus, atzīmējot un pieminot Raiņa dzimšanas dienu 11. septembrī, visā Latvijā sākas Dzejas dienu festivāls.

Dzeja vieno autoru un lasītāju gan uz lapas – mājās, skolās, bibliotēkās, kafejnīcās – gan parkos un šķērsielās, kuģos un torņos, no kuriem klausītājus sasniedz dzejas balss. Dzeja vieno pāri paaudzēm un laikiem. Dzeja vieno valodā, vieno starp un pāri valodām, dodot savu balsi tiem, kurus mēs citādi nesadzirdētu.

Talsu Galvenā bibliotēka no 10. septembra līdz 17. septembrim piedāvā plašu, Dzejas dienām veltītu, aktivitāšu, akciju un pasākumu klāstu.

10. septembrī

11:00                      Bērnu nodaļa piedāvā pasākumu ģimenēm “Mazi mīļi dzejolīši”

12. septembrī

10:00                     Bērnu nodaļas pasākums “Dzejas stunda”

13:00              mazpilSētas stāstnīca – saruna ar vokālo pedagoģi, dziedātāju, Kandavas kultūras dzīves vadītāju Kristīni Broku-Meļķi. Saruna būs skatāma arī tiešraidē bibliotēkas facebook kontā.

Visas dienas un turpmākās nedēļas garumā Talsu Galvenajā bibliotēkā pieejama aktivitāte “Dzejas Raksti”. Vai esi mēģinājis uzrakstīt dzejoli? Šajā aktivitātē visas nedēļas garumā varēsi ierakstīt kādu dzejas rindu kopīgā dzejolī, kas būs veltīts Talsiem. Kas no tā būs sanācis, varēsiet lasīt 16. septembra aktivitātē “Dzejolis iziet ielās”.

13. septembrī

Visas dienas garumā pieejama aktivitāte visa vecuma interesentiem – spēles “Dzejas Puzzle” un “Dzejas Torte”.

“Dzejas Puzzle” – spēle, kurā varēsi salikt attēlus, kurus ģenerējis mākslīgais intelekts par pamatu ņemot visiem zināmus dzejoļu krājumu nosaukumus.

“Dzejas torte” – dzejoļa katra rinda ir kā viens slānītis, kārta krāšņā tortē. Spēlē varēsi rindu pa rindai sakārtot kāda dzejnieka dzejoli un apvienot to vienā veselā.

14. septembrī

No plkst. 09:00 Talsu Galvenā bibliotēka aicina lasītājus doties ceļojumā ar “Dzejas Busu”. Šoreiz apceļosim Dundagas pusi, sekojot Talsu novadā atstātajām literārajām pēdām un laika nospiedumiem. Maršrutā `Talsi – Dundaga – Talsi` dzejas draugus sagaidīs dzejas lasījumi, dažādas aktivitātes un pārsteigumi, stāsti par vietām un notikumiem.

Pieteikšanās braucienam  līdz 9. septembrim, zvanot pa tālruni 25676733, rakstot uz e-pastu tgb_gramata@talsi.lv vai arī Talsu Galvenajā bibliotēkā. Vietu skaits ierobežots.

15. septembrī

Visas dienas garumā Lasītāju apkalpošanas zonā visiem interesentiem būs pieejama aktivitāte “Dzejoļiem pa pēdām”.

“Dzejoļiem pa pēdām” – izlaušanās spēle, kur, soli pa solim, meklējot norādes un atbildes, nonāksi pie mērķa – kāda dzejoļa.

16. septembrī

Visas dienas garumā pie Talsu Galvenās bibliotēkas notiks aktivitāte “Dzejoļi iziet ielās”. Uz bibliotēkas bruģa būs iespēja ar krītiņiem uzrakstīt kādu savu, sev mīļa autora vai bibliotēkas piedāvātu dzejoli. (Lietus gadījumā aktivitāte notiks bibliotēkas telpās.)

Visas nedēļas garumā dažādas aktivitātes notiks arī bibliotēkas sociālajos tīklos – Facebook un Instagram. Seko līdzi un piedalies!