Dzejas dienās izbrauc Dzejas buss

14. septembra rītā, no Talsu Galvenās bibliotēkas savu ceļu sāka Dzejas buss. Vairākos pieturas punktos ceļojuma dalībniekiem bija iespēja ieskatīties Dundagas puses kultūrvietu dzīvē un norisēs, baudot gan dzeju, gan interesantus stāstus.

Ļoti nozīmīga Talsu novada kultūrvidē ir Dundagas pils ar savu iemītnieku likteņiem un vēsturi. Rutas Bērziņas stāstījuma pavadīti, “Dzejas Buss” pasažieri izstaigāja pils labirintus, izstādes un ekspozīcijas pilī, agrāko īpašnieku galeriju, vienīgo pastāvīgo medaļu ekspozīcija Latvijā, Krokodilu ligzdu, Audēju studiju un Vilnas darbnīcu, atsaucot atmiņā nostāstus un teikas par Dundagu, Zaļo Jumpravu, Rūķu karali.

Nākamajā pieturā Dundagas “Ievlejās”, bijušais Dundagas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns apkopojis plašu privātu vēstures materiālu kolekciju, kas atrodas vienā no 15 senās Dundagas pils teritorijas pusmuižām – Vecmuižas stallī. Kolekcijā vienuviet satiekas Gunāra Laicāna dzimtas stāsti ar Dundagas un tās apkaimes iedzīvotājiem reiz piederošajām lietām, kas stāsta par vairāk nekā gadsimtu senu vēsturi. „Šis nav muzejs, tā ir piemiņas vieta ļaudīm, kas te dzīvojuši.”

Noslēgumā Dundagas bibliotēka visus brauciena dalībniekus sagaidīja savās viesmīlīgajās telpās. Dzejas dienu izbraukums noslēdzās ar Evitas Zoltānes dzejas lasījumiem un gardu svētku zupu.

 

 Foto no pasākuma “Dzejas Buss” –