Dundagas bibliotēkā viesosies ciemiņi no Ances

Dundagas bibliotēka ceturtdien, 27. februārī dienas viducī plkst. 14:30 aicina uz tikšanos ar divām interesantām viešņām no Ances.

Tikšanās ar filmas „Mazbānīša līnija Ventspils – Dundaga 1934. – 1962.gads” veidotāju Selgu Puriņu. Filma skatītājus aizved atpakaļ 20. gadsimtā, Ziemeļkurzemē, kur šī līnija bija milzīga dzīves sastāvdaļa dažādu ciemu ļaudīm. Filma tapusi sadarbībā ar Ventspils novada domi.

Guntas Grietēnas dzejas grāmatas „Manas zemes elpa” atvēršanas svētki Ancē notika pavisam nesen – šī gada 4.janvārī. Kā liecina Selgas Puriņas 14.01.2020. publikācija izdevumā „Ventspils Novadnieks”, tas ir bijis liels pārsteigums visiem anceniekiem. Grāmata sanākusi vizuāli ļoti pievilcīga un dzejā skartas mums visiem tik tuvās tēmas – pieķeršanās dzimtajai zemei un vecāku mājām, paaudžu saikne, dabas skaistums visos gadalaikos…
Guntas bērnība un skolas gadi aizritējuši Dundagā. Šeit pabeigta pamatskola (8.klases), pirmā klases audzinātāja bijusi Zauere Rita. Mājas „Meļķi” gan vairs neesot, nodegušas. Guntas kundze (dz.Treize) dzīvojusi lielā divstāvu ēkā uz vecā Nevejas ceļa, kopā 8 ģimenes pa abiem stāviem. Pēc skolas beigšanas sākusi strādāt Ances skolas virtuvē un šī ir viņas pirmā un arī vienīgā darba vieta.

Dzejoļu grāmata izdota par privātajiem līdzekļiem un pasākuma laikā to varēs iegādāties, cena 7 eiro.

Aicinām uz tikšanos ikvienu interesentu!

 

Dundagas novada Centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Emerberga