Ceļojums kopā ar Grietu Pīrāgu

4. augusta pēcpusdienā Mazirbes bibliotēkā pulcējās apmeklētāji, lai tiktos ar interesantu personību, ceļotāju, trīs ceļojuma grāmatu autori Grietu Pīrāgu.

Mazirbes bibliotēkā Grieta jau ir labi pazīstama. 2010.gadā bibliotēkā bija skatāma Grietas un viņas dvīņu māsas Ievas pašdarināto rotu izstāde. Abas māsas ir ļoti muzikālas un savulaik dziedāja diriģenta Jāņa Ozola vadītajā jauniešu korī “Maska”. Otrā tikšanās bija 2011.gadā pēc piedalīšanās 49. starptautiskajā koru konkursā “Seghizzi 2010 Gorīcijā, Itālijā 2010.gadā. Šai konkursā koris “Maska” ieguva 2.vietu  un, tikšanās reizē Mazirbē, abas meitenes dalījās iespaidos par Itāliju.

Trešā tikšanās jau notika 2018.gadā, kad Grieta bija atgriezusies no sava pirmā ceļojuma Spānijā – ar kājām noiets  1000 km garais Santjago ceļš. Interesanti, ka Grieta vienmēr ceļo vienatnē.

Šoreiz tikāmies pēc nu jau ceturtā ceļojuma, kas sākās Šveicē un noslēdzās Itālijā.

Grieta bija sagatavojusi interesantu prezentāciju par visiem četriem ceļojumiem, kā arī varējām iepazīties ar trīs grāmatām. Grāmatas tiek izdodas par personīgiem līdzekļiem, ļoti nelielā skaitā. Viņa pašmācības ceļā labi apguvusi itāļu valodu, un mēs varējām paklausīties kā viņa šajā valodā parasti pastāsta par sevi un Latviju.

Grieta neslēpa arī savas nākotnes ieceres. Ļoti iemīļota ir Itālija, un viņa vēlas ceļot vēl arī Sardīnijā un Sicīlijā. Pavisam nopietns sapnis ir kāda ceļojumu drauga ieteikts maršruts apkārt Shikoku salai Japānā – apmēram 1200 km garumā.

Grieta ir brīnišķīgas balss īpašniece un arī ceļojumos līdzi ir viņas uzticamā ukulele (jeb Havaju ģitāra). Pasākuma noslēgumā varējām klausīties trīs dziesmas ģitāras pavadījumā.

Liels paldies Grietai par interesanto pasākumu!

Mazirbes bibliotēkas vadītāja Sniedze Švāģere