Būsim savējie. Rojā atver jauno Dzintras Žuravskas romānu

Jau piecpadsmito gadu pēc kārtas Rojas dienā mūsu bibliotēkā atvērām jaunu rakstnieces Dzintras Žuravskas grāmatu – romānu “Svešs starp savējiem”. Tiesa, šogad lielākā daļa svētku pasākumu tika plānoti Rojas estrādē un tās tuvumā, tāpēc savu pasākumu bibliotēkā organizējām piektdienas pēcpusdienā kā jauku svētku ieskaņu.

Lasījām fragmentus no jaunā darba un Dzintras dzeju, kurā atbalsojas liktens un cilvēka izvēles tēma, uzzinājām, kā tapis konkrētais sižets, kā arī pārrunājām reālus faktus, kad dzemdību namā tikuši samainīti bērni un kā tas atklājies.

Rakstniece labprāt atbildēja apmeklētāju jautājumiem kā tēli tiek portretēti, ka jābūt skaidrai idejai, kā darbs sāksies un beigsies. Pēc dzīvesveida būdama cīruļa tips, savus darbus raksta rīta stundās, lai norakstītu nost visu, kas domās sakrājies, un atbrīvotos vieta turpinājumam.

Pateicamies Dzintras Žuravskas aktīvajiem lasītājiem un ikvienam, kurš atrada laiku atnākt, lai apsveiktu rakstnieci ar grāmatas iznākšanu un pateiktu paldies par ieguldīto darbu. Pasākuma izskaņā bijām vienprātīgi pārliecināti, ka labāk būt savējam starp svešiem nekā svešam starp savējiem. Lai Dzintrai pietiek spēka jauniem darbiem, lai tiekamies kādas jaunas grāmatas atvēršanā nākamajās Rojas dienās, lai Dzintra vienmēr Rojā justos kā savējā.

 

Teksts Irēna Svitiņa

Foto Iluta Graudiņa