Apskatāma Gunas Millersones izstāde “Micēlijs”

‘’Smaržas ir tik smalkas kā sēņu micēliji. Es jau jutu, kurā vietā sēne no sūnām izlīdīs, un gaidīju. Gandrīz jau sadzirdēju skudru smieklus aiz upes. Gandrīz jau aizsniedzu egles čiekuru debesīs. Pusceļā sabijos: vai tikai tas nav nenormāli. Atnācu atpakaļ septiņkrāsu pasaulē.’’  (I. Ziedonis)

 

Līdz 4. maijam Talsu Galvenās bibliotēkas vestibilā apskatāma Gunas Millersones izstāde “Micēlijs”.

 

Micēlijs (no sengrieķu: μύκης (múkēs) — ‘sēne’) jeb sēņotne ir sēņu organisma paslēptā daļa, smalks tīklveida veidojums, kas izplešas tālu prom no sēnes. Sēņotne kalpo gan kā barības uzsūcējs, gan arī pilda vairošanās un izplatīšanās funkcijas. Turklāt, lai augsne būtu auglīga, tai jāsatur ap 30% dažādu micēliju. Uz viena koka saknes metra atrodas apmēram 1000 metru micēlija. Sēņu micēlijs caurauž Zemes garozu vismaz vairāku simtu metru dziļumā, bet iespējams, ka daudz dziļāk. Ir vēl viena struktūra, kura kopē sēņu micēliju un ar kuru mēs visi esam pazīstami, – internets.

Par Gunu Millersoni  – Kurzemes viducis – Talsi – ir vieta, kur rodas gleznas un dzīvo māksliniece, Talsu mākslinieku grupas dalībniece Guna Millersone. Viņa sarīkojusi virkni personālizstāžu, piedalījusies daudzās grupu izstādēs, pati radījusi un vadījusi mākslas projektus, rakstījusi par tiem, sastādījusi izstāžu katalogus un veikusi neskaitāmus, ar mākslas jomu saistītos ikdienas darbus Talsu novada muzejā. 2016. gadā Gunas Millersones glezna “Aiz loga” 81 darba konkurencē kļuvusi par laureāti konkursā “Gada glezna”, ko organizē Agijas Sūnas galerija un “Swedbank”.

Izstādi varat apskatīt nākot pēc pasūtītajām grāmatām un ievērojot visus distancēšanās un drošības noteikumus.