Žurnāla “Žoklis” eglīte Talsos

 


“Vai izjūti žēlumu, ka visi svētki beigušies? Varbūt neizdevās izbaudīt kopības sajūtu ar citiem un gribētu mēģināt vēlreiz? Talsiniek, šis ir tavs ilgi gaidītais dzejas pasākums bibliotēkā! Rīdziniek, šī ir tava iespēja aizmukt no Rīgas! Latviski lasošais cilvēk, šī ir tava iespēja tikt pie Žokļa!”

7. janvārī 17:00 Talsu Galvenajā bibliotēkā “Žokļa eglīte Talsos”.

Galvenokārt literārs žurnāls “Žoklis” būdams jaunu cilvēku lolojums, fokusējas tieši uz radošo jaunatni visās mākslas jomās, veicinot starpdisciplināru teksta rakstīšanas un uztveres praksi. Dažādība, aicinot “Žoklī” publicēties dažādu mākslas jomu un paaudžu pārstāvjus, nodrošina izdevuma vitalitāti un dara Latvijas kultūras audumu krāsaināku.

Žurnālā lasāma Ginta Aleksandra Dreimaņa, Lindas Gabarajevas, Lotes Vilmas Vītiņas un Ivara Šteinberga dzeja, Andra Kalnozola poētisks veltījums, kā arī eksperimentāls, vizuāli tekstuāls darbs “Gājiens”, ko sadarbībā radījuši Kirils Ēcis un gleznotāja Tatjana Kriveņkova. Eglītes numurā arī Lietuviešu dzejnieka Manta Gimžauska apjomīgā dzejoļa “ACID IS SWEET” otrā un noslēdzošā daļa Emijas Grigorjevas atdzejojumā. Par numura tituldzejoli izvēlēta Jāņa Rokpeļņa četrrinde “ARS POETICA”. Savukārt žurnāla pielikumā uz zila papīra lasāma Ievas Melgalves poēma “Ievas Melgalves jobanā poēma”.

 

Žurnālu atvērs jaunie literāti un žurnāla redaktori Raimonds Ķirķis, Marija Luīze Meļķe, Lauris Veips, Roberts Vilsons un Kirils Ēcis. Eglītes numura atvēršanā Talsu Galvenajā bibliotēkā literātiem pievienosies arī Andris Kalnozols.

 

FB events – https://fb.me/e/1oitK1HlQ

 

Pasākums notiks klātienē zaļajā režīmā, ievērojot Ministru kabineta noteikumus – vietu skaits ierobežots, uzrādot derīgu COVID-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Pieteikties sēdvietām var, zvanot bibliotēkas darba laikā – 25676733