“Žoklis” Eglītes numurs atveras arī Talsos

7. janvārī Talsu Galvenajā bibliotēkā klātesošie varēja ne tikai baudīt, bet arī aktīvi piedalīties literāri skanīgu pēcziemsvētku sajūtu veidošanā “Žokļa eglīte Talsos”.

Galvenokārt literārā žurnāla ”Žoklis” lappuses Talsu Galvenajā bibliotēkā šķirstīja dramaturgs un rakstnieks Andris Kalnozols, žurnāla redaktori un dzejnieki Raimonds Ķirķis, Marija Luīze Meļķe, Lauris Veips, Roberts Vilsons un Kirils Ēcis.

Pasākuma noslēgumā aktīvi iesaistījās arī pasākuma apmeklētāji, izvēloties no bibliotēkas fonda sev tuva dzejnieka dzejoļu krājumu un publiski nolasot kādu sev īpašu dzejoli.

Galvenokārt literārs žurnāls “Žoklis” būdams jaunu cilvēku lolojums, fokusējas tieši uz radošo jaunatni visās mākslas jomās, veicinot starpdisciplināru teksta rakstīšanas un uztveres praksi. Dažādība, aicinot “Žoklī” publicēties dažādu mākslas jomu un paaudžu pārstāvjus, nodrošina izdevuma vitalitāti un dara Latvijas kultūras audumu krāsaināku.

Pasākums Talsu Galvenajā bibliotēkā bija pirmais no plānotajiem “Eglītes” numura atvēršanas pasākumiem Latvijas novados.