Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas aktivitātes Talsu Galvenajā bibliotēkā

No 15. – 21. novembrim norisināsies Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa, Latvijā jau 23. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums un mērķis ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Esam sagatavojuši aktivitāšu programmu, lai lasītājus un pilsētas iedzīvotājus iepazīstinātu ar Ziemeļvalstu autoriem un viņu darbiem. Šogad nedēļas temats – “Sapņi un ilgas Ziemeļvalstīs”.

 

15.11. – 23.11. Rītausmas lasījumi bērniem Zoom platformā. Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļa ir sagatavojusi izglītojošu nodarbību skolēniem, kuras laikā tiks pastāstīts par Ziemeļvalstu Literatūras nedēļu, Ziemeļvalstu autoriem un to grāmatām, kā arī kopīgi lasīsim Ziemeļvalstu autoru grāmatas.

Rītausmas lasījumiem aicinām pieteikties klases, zvanot pa tālruni  63237027 vai e-pastā bernubiblioteka@talsi.lv. Mērķauditorija šai aktivitātei ir 3. – 6. klases skolēni.

 

23.11. plkst. 18:00 Skaļās lasīšanas sacensību dalībnieces Lotes Arakas lasījums Astrida Lindgrēna “Grāmata par Pepiju Garzeķi”. Aicinām ikvienu interesantu pieslēgties Talsu Galvenās bibliotēkas Facebook lapā https://www.facebook.com/TalsuGB, kurā būs skatāms un klausāms Lotes Arakas lasījums. Pēc lasījuma noklausīšanās aicinām komentārā ierakstīt Jūsu bērnības mīļāko Astridas Lindgrēnas grāmatu.

 

25.11. plkst. 18:00 Krēslas stundas lasījums pieaugušajiem. Tiks lasīts Sallijas Salminenes romāna “Katrīna” fragments. Noslēgumā paredzēta diskusija. Romāns publicēts 1936. gadā. Šis romāns ir par Katrīnu, jaunu sievieti no Somijas. Viņa noslēdz laulību ar jaunu vīrieti Juhanu – jūrnieku no Ālandu salām, kurš Katrīnai solījis sapņu pilis un pārtikušu dzīvi. Ierodoties jaunajās mājās, jaunā sieviete atklāj, ka Juhans ir maldinājis viņu par savu mantisko stāvokli. Katrīna uzsāk kopdzīvi nabadzībā, cīnoties ar sarežģījumiem.

Lasījumu būs iespējams klausīties platformā Zoom 25. novembrī plkst. 18:00. Pēc fragmenta nolasīšanas būs iespējams dalīties pārdomās par dzirdēto un diskutēt.

Zoom pieejas saite: spied šeit

Meeting ID: 831 8029 4601
Passcode: 797960