Ziemeļvalstu literatūras lasījumi Laidzes bibliotēkā

Katru gadu novembrī Ziemeļvalstīs, tajā skaitā arī Baltijas valstīs, vairāki tūkstoši bibliotēku iesaistās vienotā projektā, kura galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Šajā laikā visās valstīs tiek lasīta kopīgi izvēlēta grāmata atbilstoši dažādām vecuma grupām. Latvijā projektu koordinē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.

Šogad projekta vienojošā tēma – svētki Ziemeļvalstīs – Laidzes bibliotēkā tika īstenoti 27. novembrī kā pasākums, kurā mazie lasītāji no Laidzes pirmsskolas izglītības iestādes “Papardīte” satika slavenās zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnas interesantos, atraktīvos grāmatu tēlus Pepiju Garzeķi un Karlsonu, kas dzīvo uz jumta. Bērni ne tikai klausījās grāmatas fragmentu par Pepijas Garzeķes dzimšanas dienas svinēšanu, bet arī noskatījās priekšnesumu, kurā bibliotekāre Elita Lāce darbojās kā neparastā, izdomas bagātā Pepija, bet Laidzes brīvā laika pavadīšanas centra darbiniece Biruta Medne bija iejutusies pasaulē labākā Karlsona lomā. “Papardītes” audzēkņiem arī pašiem bija iespēja kļūt par priekšnesuma dalībniekiem. Pasākums noslēdzās ar jautro zviedru rotaļu “Šīs mazās, zaļās vardītes”, kas pazīstama no kinofilmas “Emīla nedarbi”.

Lasīšanas veicināšanas pasākums mazos topošos lasītājus iepazīstināja ar bibliotēku kā draudzīgu un aizraujošu vidi, kur grāmatās aprakstītie notikumi un piedzīvojumi var dažkārt arī atdzīvoties.

Ieva Jaunupe  –  Laidzes bibliotēkas vadītāja

Priekšnesums Laidzes bibliotēkā, kurā bibliotekāre Elita Lāce (no labās puses) darbojās kā Pepija Garzeķe un Laidzes brīvā laika pavadīšanas centra darbiniece Biruta Medne iejutusies Karlsona lomā

Laidzes pirmsskolas izglītības iestādes “Papardīte” audzēkņi Ziemeļvalstu literatūras lasījumu pasākumā Laidzes bibliotēkā