Ziemassvētku noskaņas ienāk bibliotēkā

Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļā ik gadu decembris sākas ar Ziemassvētku tematiskajiem pasākumiem un nodarbībām, ko pirmssvētku laikā, sadarbībā ar izglītības iestādēm, apmeklē gandrīz katrs Talsu pirmsskolu un sākumskolu audzēknis.

“Rūķu skola”, “Rūķi rūķojās”, “Ziemas pasaka”, “Ziemassvētku tradīcijas”, “Jaunais gads citās valstīs”, “Ziemassvētki pastkartēs”, “Ziemassvētki ar Minci” – tās ir tikai dažas no tematiskajām nodarbībām bērniem un jauniešiem Bērnu nodaļā.

8. decembrī Talsu Valsts ģimnāzijas visu 3. klašu audzēkņi viesojās bibliotēkā, lai kopā izzinātu un izspēlētu latviešu tautas Ziemassvētku tradīcijas. Tika minētas mīklas, izspēlēta sena latviešu tautas rotaļa un izpirktas ķīlas. Protams ciemiņi tika pacienāti ar Ziemassvētku galveno našķi – piparkūkām. Pasākumā “Rūķi rūķojās” skolēni var uzzināt visu par rūķu dzīvi un sadzīvi, “papikoties” un izdraiskoties kustību rotaļā par rūķiem. Lai saņemtu dāvaniņas, skolēniem jāsagatavo mājas darbs – jāizlasa kāds stāsts vai dzejolis par rūķiem un jāizveido zīmējumu grāmatiņa par izlasīto.

Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļā šajās dienās jau viesojušies Talsu Valsts ģimnāzijas, Talsu 2. vidusskolas, Talsu Kristīgās vidusskolas, Talsu pamatskolas audzēkņi.

Foto ieskats dažos notikumos šonedēļ.