Ziemassvētku grāmatu izlase jauniešiem

Grāmata ir labākā dāvana gan tiem, kuri vēl tikai mācās lasīt, gan tiem, kuri jau lasa ar aizrautību un prieku!  To zinām gan mēs, gan Ziemassvētku vecītis! Un vismaz pusi no Ziemassvētku prieka veido to gaidīšanas laiks. Arī jauniešiem piedāvājam grāmatu izlasi, kurām pievērst uzmanību, paņemt rokās, pašķirstīt un izlasīt šajā īpašajā laikā.

Ziemassvētku grāmatu izlase jauniešiem

Ziemassvētku stāsts

Marko Leino

Mūsdienu somu rakstnieka un scenāriju autora Marko Leino grāmata, pēc kuras motīviem uzņemta arī filma un iestudēta teātra izrāde, tulkota vairāk nekā 10 pasaules valodās, ir melanholiska, romantiska un cerību pilna pasaka par kādu zēnu – Nikolasu, kura svarīgākie dzīves notikumi iegadījušies tieši Ziemassvētku laikā. No somu valodas tulkojusi Lelde Rozīte.

Ziemassvētku grāmatu izlase jauniešiem

Ziemassvētku stāsti

Enida Blaitona

Enida Blaitona ir viena no visvairāk lasītajām, mīlētajām un tulkotajām 20. gadsimta bērnu rakstniecēm. Viņas stāstu varoņus iemīļojuši gan paši mazākie lasītāji, gan skolas vecuma bērni. Grāmatā “Ziemassvētku stāsti” jūs lasīsiet par senām Ziemassvētku paražām un tradīcijām, par to, kā ģimene gatavojas svētkiem un par prieku, ko sniedz kopā pavadīts laiks. Stāstos ir daudz noslēpumainības un burvestības. Izbaudiet tos! No angļu valodas tulkojusi Ieva Zālīte.

Ziemassvētku grāmatu izlase jauniešiem

Ziemassvētku suņi

Vilijams Brūss Kamerons

Sirsnīgs, labestīgs un iepriecinošs Ziemassvētku stāsts, kurš atklāj mīlestības, uzticības un kucēnu pilna groziņa neatvairāmo spēku! Džošam mājdzīvnieku nekad nav bijis. Tā būtu pārāk liela atbildība. Kopš puisi pametusi draudzene Amanda, viņš ir kļuvis par rāmu, labdabīgu vienpati, kurš klusi strādā savā kalnu namiņā. Tāpēc nepazīstama kaimiņa lūgums pāris nedēļu pieskatīt viņa suni nāk kā pērkona spēriens no ziemas debesīm. Kopā ar mīlīgo milzeni Lūsu Džoša dzīvē ienāk arī dzīvnieku patversmes darbiniece Kerija – un drīz vien Džošs saprot, ka Kerijas smaids viņu uzmundrina vismaz tikpat, cik Lūsas sirsnīgā, visu piedodošā daba. Kamēr Džošs radinās pie jaunās – suņa saimnieka – lomas, arī viņa personīgajā dzīvē sākas izmaiņas. Viens Amandas zvans apvērš puiša dzīvi kājām gaisā..

Ziemassvētku grāmatu izlase jauniešiem

Bez Ziemassvētkiem?

Džons Grišams

Vai kāds kādreiz ir mēģinājis skaitīt, cik vidusmēra ģimenei izmaksā Ziemassvētku svinības? Luters Krenks to dara. Un nospriež, ka Ziemassvētku svinēšana – tā ir zemē nomesta nauda. Viņš nolemj, ka nebūs ne Ziemassvētku eglītes, ne spuldzīšu virtenes, ne ķēmīga plastmasas sniegavīra uz mājas jumta, ne svētku saldumu… Abi ar sievu par ietaupīto naudu dosies eksotiskā ceļojumā ar kuģi pa Karību jūru.

Ziemassvētku grāmatu izlase jauniešiem

Pieci kaķi zem Ziemassvētku zvaigznes

Andrēa Šahta

Ļoti asprātīgi un ar dziļām simpātijām pret pūkainajiem draugiem autore Andrēa Šahta rāda pasauli ar kaķa acīm un ziemas saulgriežos aizved mūs sensenos laikos un tāltālās zemēs. Piecas reizes – no Senās Romas laikiem līdz mūsdienām – kaķenītēm un runčiem rodas izdevības izlīdzēt saviem dažbrīd ne visai attapīgajiem saimniekiem, viņu laimes meklējumos.

Ziemassvētku grāmatu izlase jauniešiem

Ziemassvētku vecīša palīdze

Ketija Īsta Dubovska

Sabrina ir izmisusi. Visus pārņēmusi Ziemassvētku izjūta… pat Libiju Česleri! Sabrinas krustmātes Zelda un Hilda cenšas sagādāt viņai priecīgus svētkus, taču pat viņu prasmīgās burvestības ir bezspēcīgas.


Grāmatas var pasūtīt:
Zvanot uz Bērnu nodaļu – 63237027
E-pastā – bernubiblioteka@talsi.lv
Autorizētiem lietotājiem IT ALISE sistēmā.