Ziemassvētku grāmatas lieliem un maziem

Grāmata ir labākā dāvana gan tiem, kuri vēl tikai mācās lasīt, gan tiem, kuri jau lasa ar aizrautību un prieku!  To zinām gan mēs, gan Ziemassvētku vecītis! Un vismaz pusi no Ziemassvētku prieka veido to gaidīšanas laiks. Piedāvājam grāmatas, kurām pievērst uzmanību, paņemt rokās, pašķirstīt un izlasīt šajā īpašajā laikā.

 

 

 1. Mazā Ziemassvētku enciklopēdija

Ziemassvētki un gatavošanās tiem ir skaistākais laiks gadā. Tas ir ģimenes vienotības laiks, kad bērni un vecāki, kopīgi lasot „Mazo Ziemassvētku enciklopēdiju”, var uzzināt, kā šie svētki radušies un kādas ir to tradīcijas dažādās zemēs. Lasītājus gaida tikšanās ar Ziemassvētku dziesmām un leģendām. Tie svētki, kuriem būsiet gatavojušies kopīgi – darinājuši košus rotājumus un klājuši svētku galdu -, paliks jums neaizmirstamā atmiņā.


 1. Lielā Ziemassvētku grāmata

Krāšņs un bagātīgs Ziemassvētku ceļvedis visai ģimenei, kas palīdzēs sagaidīt, satikt un piedzīvot īstus Ziemassvētkus. Grāmata sadalīta četrās nodaļās – katrai adventes nedēļai viena. Tajā atradīsiet atbildes uz jautājumiem par pašiem pirmajiem Ziemassvētkiem; kā radies adventes vainags; kā īstenībā sauc Ziemassvētku vecīti; kāpēc rotājam eglīti, un vēl un vēl…


 1. Salatēta pēdās

Vai Tev nekad nav gribējies uzzināt, ko Salatētis dara, kas neiznēsā dāvanas? Nevar taču būt, ka viņš visu gadu guļ ziemas miegā kā lācis. Un vai Salatētis pats Ziemassvētkos saņem kādu velti? Gatavojot dāvanas, rotājumus un kārumus  svētkiem, neaizmirsti Salatēti un lasi pasakas – viņam noteikti patiks! Autors – Rožē Pjērs Bremo

 


 1. Ziemassvētku brīnumi. Stāsti un dzejoļi ģimenei

Skaisti ilustrētajā krājumā apkopoti latviešu rakstnieku un dzejnieku stāsti, pasakas, dzejoļi par Ziemassvētku gaidīšanu un svinēšanu. Piedāvāti īsi teksti par Adventa laiku un Jēzus bērniņa piedzimšanu. Krājumā akcentēts svētku gaidīšanas un svinēšanas brīnums. Tas aicina ģimeni gatavoties svētku atnākšanas brīdim, kopā lasot un pārrunājot skaisto svētku dziļāko būtību un mācoties dzejoļus. Bet pats galvenais – visiem kopā kļūt arvien labākiem.


 1. Ziemassvētku kārumi

Šajā brīnišķīgajā grāmatā bērni atradīs receptes daudziem garšīgiem kārumiem, kuru pagatavošana būs lieliska nodarbe ne vienu nedēļu vien pirms Ziemassvētkiem. Soli pa solim, ievērojot vienkāršos padomus, arī mazi bērni spēs gūt apbrīnojamus panākumus.

 


 1. Ziemassvētki rokdarbos

Apgūsti dekoru izgatavošanas pamatiemaņas un izbaudi radītprieku! Ķeries klāt, ņem talkā grāmatas beigās atrodamos šablonu un uzbur dažādus oriģinālus, sirsnīgus rotājumus un dāvaniņas. Diānas Alksnes tulkojums.


 1. Ziemassvētku dekori no dabīgiem materiāliem

Ir neiedomājami daudz veidu, kā radīt krāšņus Adventes un Ziemassvētku dekorus, kombinējot dabiskos materiālus ar metālu, filcu vai dažāda veida papīru. Veido Adventes vainagu, durvju rotājumus, svečturus, ēņģelīšus un zvaigznes logu un galdu rotāšanai no koka skaidām, čiekuriem, sīkiem zariņiem, koka mizas un daudz kāc ita mežā vai dārzā atrodama.


 1. Burvīgas Ziemassvētku eglītes

Šīs grāmatas pirmajā daļā piedāvātas dažādas idejas eglīšu, kā arī to rotājumu izgatavošanai no visādiem materiāliem, piemēram, no mīklas un izmantojot šablonus.

Otrajā daļā doti padomi un piemēri, kā izmantot veikalā nopērkamus rotājumus, kā izvēlēties egli un kādi gaismas ķermeņi ir vispiemērotākie.

Trešajā daļā izskaidrots, kā veidot egles pilsētas laukumos, kur parasti pulcējas ļaudis un apsveic cits citu Ziemassvētkos. Izrotātā Ziemassvētku egle, kas mirdz gaismā un ir pilna ar veltēm, pašā ziemas vidū atgādinās par atdzimšanu un zelšanu.


 1. Ja nebūtu Ziemassvētku es tos izdomātu

Dzejnieka Ulda Ausekļa dzejoļi veltīti skaistajiem Ziemassvētkiem. Istabā smaržo pēc eglītes skujām un ceptām piparkūkām. Tētis, māmiņa, vectēvs un vecāmamma priecīgi un mīļi smaida. Visiem Ziemassvētkos ir gaišas un siltas sirdis. Māksliniece – Signe Ērmane.


 1. Ziemassvētku dzejoļi lieliem un maziem

 


 1. Sapnis par Ziemassvētkiem

Sapnis par Ziemassvētkiem” piedāvā gaišu, sirsnīgu Ziemassvētku un ziemas noskaņu. Grāmatā un mūzikā ir gan liriskas, gan jautras noskaņas – tā kopīgi baudāma bērniem un vecākajai paaudzei, jo Ziemassvētku laiks ir ģimenes kopības laiks. Autore – Inese Zandere.


 1. Kā Grinčs nozaga ziemassvētkus

 

Grinčs ienīda to – visu Ziemsvētku laiku!

Un neminiet, kāpēc! Nav iemeslu baigu.

Varbūt galva tam bija ne tā pieskrūvēta.

Varbūt bija no kurpēm tam varžacu rētas.

Taču, klau, ja atbildi īsto sev prasu, –

Bija sirds viņam izmērus divus par mazu.”

 

Kad nīgrais Grinčs mēģina Kasīšu ciema iemītniekiem nozagt Ziemassvētkus, viņš drīz vien saprot, ka šie svētki ir kas vairāk nekā tikai dāvanas un koši vizuļi. Autors – Dr.Seuss. No angļu valodas atdzejojusi Daina Grūbe.


 1. Sidraba egle

Mirdzas Timmas sirsnīgajā pasakā ar Zanes Raičenokas-Raišonokas mīlīgajām ilustrācijām risinās svarīgi notikumi mežā pirms Ziemassvētkiem. Meža laumiņas no visām eglēm izvēlas vienu – pašu skaistāko – un izgrezno to par Sidraba egli. Un izrādās, ka šo godu var izpelnīties arī eglīte, kas nav ne pati slaidākā, ne kuplākā… Māksliniece Zane Raičenoka-Raišonoka.


 1. Pepa sastop Ziemassvētku vecīti

Pepas bērnudārza grupiņa iestudē svētku ludziņu. Cūciņa ielūdz arī Ziemassvētku vecīti, bet viņam tur tik daudz darba! Par laimi, īpašais viesis pagūst ierasties tieši laikā!


 1. Ziemassvētki nāk

Šajā krāšņajā un lieliskajā bilžu grāmatā bērniem atradīsiet visu nepieciešamo, lai kopā priecīgi sagaidītu un pavadītu Ziemassvētkus. Grāmatā ir pieci brīnišķīgi Ziemassvētku stāsti, kurus var lasīt vai stāstīt, sēžot mājās iemīļotā vietā. Turklāt te atradīsiet arī gardu cepumu receptes un daudzas idejas, kā izrotāt svētku eglīti.


 1. Brīnumainie Ziemassvētku stāsti

Grāmatā apkopoti Ziemassvētku stāsti un dzejoļi, kas īpaši piemēroti kopā lasīšanai garajos ziemas vakaros. Dzīvespriecīgās ilustrācijas palīdzēs bērniem vēl jo košāk iztēlē uzbur…


 1. Ziemassvētku stāsti

Grāmatā tu iepazīsies ar Vilcēnu, Adeli, mazo bērziņu un lielo egli, uzzināsi par Ziemassvētku vecīša diētu un daudz ko citu. Saistošie stāsti tevi aizvedīs neparastajā un brīnumainajā Ziemasvētku pasaulē. Grāmatā tu atradīsi arī lieliskas receptes un pamācības, kā izgatavot dažādas lietiņas, lai Ziemassvētkos būtu jautrāk. Autori Fabriss Lelaržs un Anna Marija Friska.


 1. Vinnija Pūka ziemassvētku krājums

Grāmata aicina svinēt svētkus kopā ar Vinniju Pūku, Sivēnu, Tīģeri un citiem Simtjūdžu meža iemītniekiem. Šajā krājumā ir iekļauti visiemīļotākie Pūka Ziemassvētku stāsti un skaitāmpanti. Lai Ziemassvētku brīnums dāvā prieku mums visiem!


 1. Ziemassvētku vecītis

Ziemassvētku stāsts, kam nav līdzīgu! Vai jūs vēlētos ieskatīties pasaules slepenākajā rotaļlietu darbnīcā? Vai varbūt ieskriet apsveicināties ar īsto Ziemassvētku vecīti un viņa sārtvaidzi kundzi Korvatunturos? Tikai retais zina, kā izskatās Ziemassvētku vecīša zemē. Par laimi, somu rakstnieks un karikatūrists Mauri Kunnass vienmēr ir bijis labos draugos ar rūķiem un šajā grāmatā iepazīstina lasītājus ar Ziemassvētku vecīša un viņa mazo, čaklo palīgu aizraujošo dzīvi. Grāmatas pirmais izdevums iznāca jau 1981. gadā, un līdz šim tā tulkota vairāk nekā 20 valodās, pārdoto eksemplāru skaitam pārsniedzot divus miljonus.


 1. Ziemassvētkus gaidot

Klāt Ziemassvētku laiks! Jāpušķo eglīte, jāsarūpē dāvanas, jāgatavo svētku cienasts. Bet vai vienmēr viss rit tik gludi kā iecerēts. Lasi un uzzini, kā veicas grāmatas varoņiem gatavojoties svētkiem! Valdas Valteres-Jēkabsones tulkojums no itāliešu valodas.

 


 

Grāmatas var pasūtīt:
Zvanot uz Bērnu nodaļu – 63237027
E-pastā – bernubiblioteka@talsi.lv
Autorizētiem lietotājiem IT ALISE sistēmā.