Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls

12. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika  Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls. Finālā Rīgā piedalījās 29 reģionālie lasīšanas čempioni. Talsu reģionu pārstāvēja Līva Eglīte no Talsu sākumskolas 6. b klases.

Sacensību vērtēja pieredzējusi žūrija – Vija Kilbloka, izdevniecības “Zvaigznes ABC” valdes priekšsēdētāja, Otto Ozols, rakstnieks un žurnālists, Ivars Svilāns, sabiedrisko attiecību eksperts, Ilze Dobele, LNT ziņu moderatore un Krista Burāne, teātra un kino režisore. Pasākums ritēja pozitīvā gaisotnē. Ziedoņa zāli piepildīja ap 500 5. – 6. klašu skolēni, kuri no visas sirds juta līdzi savam čempionam, atbalstot ar asprātīgiem plakātiem un uzmundrinošiem saucieniem.

Uzvarētāja godā žūrija izvirzīja Robertu Ozoliņu  no Dobeles. Zēnam ir pārvietošanās grūtības, bet  viņš lasīja ļoti emocionāli, skaidri uztverami, ar gaišu smaidu sejā. Pēc viņa uzstāšanās zāle skanēja ilgos aplausos. Kad žūrija paziņoja par viņa uzvaru, aplausi skanēja kā balvā par mūža ieguldījumu. Ir labi apzināties, ka bērni šādi novērtē notiekošo sev apkārt: ir neviltots prieks par otru cilvēku, par viņa veiksmi. Arī žūrija vairākkārt uzsvēra domu, ka visi 30 jaunieši ir uzvarētāji, jo lasa un lasa skaisti, ir guvuši neatkārtojamu pieredzi, uzstājoties milzīgas auditorijas priekšā skaistajā Ziedoņa zālē.

Nacionālais skaļās lasīšanas sacensības uzvarētājs uz gadu kļūst par Latvijas Nacionālās  bibliotēkas Bērnu direktoru un iegūst ceļojošo balvu savai skolai, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš, kā arī dāvanu kartes grāmatu iegādei. Bērnu direktora pienākumos ietilps ne vien LNB reprezentācijas pasākumu apmeklēšana, tādu kā bērnu kultūrai veltītu izstāžu atklāšana, bet arī bibliotēkas pakalpojumu vērtēšana, sava viedokļa paušana medijiem, kā arī iespēja šovasar kopā ar savu klasi iesaistīties Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasākumos 24. jūlijā un iegūt pilnu grāmatu kolekciju savai skolai LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2018./2019 . gada posmam.

Otto Ozols, paskarbais žurnālists savu rozi atdod mūsu Līvai

Fināla uzvarētājs un visi 30 čempioni no novadiem

Uzmundrinājums pirms uzstāšanās

Pēc pasākuma žurnālists Otto Ozols savā facebook profilā publicējā šo atsauksmi par notikušo:

” Goda vārds – nekad nebiju redzējis tik lielisku, skaistu un iedvesmojošu pasākumu! Sestdien Nacionālajā bibliotēkā notikušais Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensību nacionālais fināls bija pārsteidzošs! Iedomājieties – pilna Ziedoņa zāle, vairāk simti bērnu no visas Latvijas – aizrautīgi grāmatu lasītāji. Kopumā konkursā piedalījās tūkstošiem 5. un 6. klašu skolēni. Bija tik lieliski redzēt un dzirdēt skolēnus no visiem Latvijas novadiem. Viņi atbalstīja savējos un viens otru no visas sirds un, sēžot žūrijas augstumos uz skatuves, es redzēju patiesi ieinteresētus klausītājus, labu grāmatu pazinējus! Uz skatuves ar īsiem fragmentu lasījumiem kāpa 29 no 30 finālistiem. Žūrijai bija ļoti smags uzdevums – katrs no šiem bērniem bija izcils lasītājs! Tomēr šo grūto uzdevumu ar uzviju kompensēja apziņa, ka Latvijā ir tik daudz lieliski, gudri, aizrautīgi bērni, kuri novērtē grāmatu lasīšanas burvību. Viens ir zināt, bet – redzēt, dzirdēt, būt kopā ar viņiem – tas bija kaut kas ļoti īpašs. Tas ir kā ieraudzīt Latvijas nākotni un redzēt, kā tā ir gudra un talantīga. Uzvarētāju trijotne bija tik spoža, ka žūrija nekādi nevarēja izšķirties, kurš ir vislabākais … Viņi patiešām ir izcili! Un pārējie finālisti tieši tāpat. Uzvarēja Roberts Ozoliņš no Dobeles 1. vidusskolas – ļoti talantīgs lasītājs, kuram katrā vārdā varēja dzirdēt lasīšanas prieku! Bet, atkārtoju, pārējie bija absolūti līdzvērtīgi – es burtiski redzēju, ka katrs no dalībniekiem reiz būs viens no tiem nākotnes izcilniekiem, kas radīs patiesi skaistu Latviju.

Pasākuma tiešraides ierakstu iespējams noskatīties LNB mājaslapā – sacensību ieraksta 1. DAĻA un 2. DAĻA.

Sākums » Skaļā Lasīšana fināls » Skaļā Lasīšana fināls
Skalas-lasisanas-finals-404.jpg