Vietnes `enciklopedija.lv` atklāšanas tiešraidi varēs skatīt arī Talsu Galvenajā bibliotēkā

Otrdien, 18. decembrī, plkst. 11.00 Bebrenes muižā (Bebrenes pagasts) tiks atklāta Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne www.enciklopedija.lv – universāls un augstticams informācijas resurss latviešu valodā tiešsaistē, izmantojams bez maksas.

Pateicoties Latvijas Televīzijas atbalstam, pasākumu būs iespējams vērot tiešraidē – portālos LSM.lv un Replay.lv.

Pasākuma laikā klātesošie un tiešraides skatītāji tiks iepazīstināti ar Nacionālās enciklopēdijas elektroniskās vietnes būtību, saturu, veidotājiem, šķirkļu tapšanas procesu, kā arī izmantošanas iespējām globālā mērogā.

Vietnes atvēršanai izvēlēta Bebrene, lai simboliski demonstrētu enciklopēdijas pieejamību ikvienam interesentam visā pasaulē un vienlaikus aktualizētu kultūrvēsturisko Sēlijas novadu. Bebrene ir apdzīvota vieta Ilūkstes novada Bebrenes pagastā, kultūrvēsturiskā Sēlijas novada sastāvdaļa.

Nacionālās enciklopēdijas tapšana ir būtiska Latvijas valsts simtgades programmas daļa, veidojot paliekošas vērtības – nozīmīgu zināšanu resursu latviešu valodā. Šī gada 18. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) jau atvērts enciklopēdijas drukātais sējums “Latvija”, taču resursa pamats tiek veidots un uzturēts elektroniskajā vidē.