Tradīcija “Pastariņa prēmija” turpinās

 

 


Vienu brīdi jau šķita, ka administratīvi teritoriālās reformas un pandēmijas nestās korekcijas ietekmē ilggadējai Rojas tradīcijai – PASTARIŅA PRĒMIJA – tiks pielikts punkts, bet, kā rakstījis  Imants Ziedonis kādā no EPIFĀNIJĀM, “Visas pieturzīmes ir izdomātas. Punkts ir relatīvs. Punkts ir māņi. Punkta nav. Punkts var būt un var nebūt. Punkta vietā var likt komatu.”

Tradīcijai PASTARIŅA PRĒMIJA ir likts komats – 2023. gada 25. maijā Rojas Kultūras Centrā plkst. 12.30 notiks divdesmitā prēmijas pasniegšanas reize. Prēmija dibināta 1982. gadā pēc zvejnieku kolhoza “Banga” priekšsēdētāja Miķeļa Lismenta un, kas ir ļoti zīmīgi, rakstnieka Imanta Ziedoņa iniciatīvas. Prēmijas mērķis ir atbalstīt un veicināt latviešu autoru pievēršanos bērnu grāmatu rakstīšanai.

Neliela atkāpe pagātnē – pēdējā prēmijas pasniegšanas reize bija 2019. gada maijā, kad par prēmijas laureātiem kļuva dzejnieks Kārlis Vērdiņš ar grāmatu “Dilles tante” un karikatūrists Kristaps Auzenbergs, kurš ilustrējis U.Poļa-Polīša “Rotaļas un rotaļlietas”, M.Jakubovskas “Meža detektīvs”, “Paņem mani sev līdzi”, V.Štelmaheres “Pupuķa Ukša dziesmu svētki”, V.Rūmnieka “Aiztaisi logu, tēti”.

Šogad, no 2021.-2022.gadā izdotajiem un Rojas bibliotēkā pieejamajiem astoņdesmit bērnu un pusaudžu grāmatu eksemplāriem, Pastariņa prēmijas žūrijas komisija (Rojas vidusskolas bibliotekāre Antra Ozollapa, Rojas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Anete Sigai un Rojas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Līga Reine) balsošanai izvirzīja piecu autoru – Dzintara Tilaka, Ilzes Skrastiņas, Dainas Ozoliņas, Lauras Vinogradovas un Rutas Skrebeles – darbus. Galvenie darbu vērtētāji bija Rojas vidusskolas skolēni un Rojas bibliotēkas apmeklētāji. Vislielākais balsu skaits tika Ilzes Skrastiņas grāmatai “Kā iet pa skolu? Normāli”.

Ilze Skrastiņa pēc profesijas ir animatore. Savu rakstītājas talantu jau izpaudusi kā scenāriste vairākām studijas “Dauka” populārām filmām. Grāmata “Kā iet pa skolu? Normāli” ir autores otrā grāmata.

Aicinu bērnus, skolotājus, vecākus, kā arī katru, kuru saista bērnu literatūra, uz tikšanos ar Pastariņa prēmijas laureāti Ilzi Skrastiņu prēmijas pasniegšanas pasākumā 25. maijā plkst. 12.30 Rojas Kultūras centrā.

 

Rojas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Iluta Graudiņa