Tikšanās ar Velgu Vītolu Dundagas bibliotēkā

Tikšanās ar „lāču” mammu Velgu Vītolu un rakstnieci Birutu Eglīti, grāmatas „Zvēri un cilvēki” autori, Dundagas bibliotēkā 1.novembrī plkst.17:30

 

Velga Vītola savām rokām izauklējusi vairākus desmitus dzīvo būtņu, no kurām daudzas joprojām dzīvo dabas takās. Kurš gan nezina slaveno lāceni Ilzīti, kura uzaugusi līdzās Velgas pašas bērniem? Taču Velgas gādībā un sirdī nonāk katrs dzīvnieciņš, kam viņa veltījusi rūpes un uzmanību. “Tā ir mana dzīve,” viņa apliecina.

 

“Man ir vēlme pamainīt attiecību “cilvēks-daba”, cik nu tas ir manos spēkos. Es pieļauju, ka ir cilvēki, kuriem tas neinteresē, bet vienam otru ir jāciena,” uzskata Velga. “Dzīvnieks ir personība, kurai ir interesanti sekot līdzi.” Tieši tāpēc Velga portālā “Draugiem.lv” regulāri ievieto fotogalerijas ar stāstiem par Līgatnes dzīvniekiem.

 

Biruta Eglīte ir mūsdienu latviešu rakstniece, kas lasītāju mīlestību izpelnījusies gan kā daiļliteratūras, gan dokumentālās literatūras darbu autore. Viņa grāmatā „Zvēri un cilvēki” skarbi un patiesi apraksta Velgas Vītolas darbu un dzīvi, stāstot par Līgatnē mītošajiem zvēriem un to attiecībām ar cilvēkiem.

 

Aicināts un gaidīts ikviens interesents!

 

Raksts par Velgu Vītolu http://www.videsvestis.lv/content.asp?ID=127&what=14