Tikšanās ar Agnesi Vanagu un grāmatu “Pagalma enciklopēdija”

 


Grāmatu svētku ietvaros, aicinām visus zinātkāros lasītājus uz tikšanos ar bērnu grāmatu autori Agnesi Vanagu par grāmatu “Pagalma enciklopēdija”! Tikšanās ar autori un visiem grāmatas varoņiem norisināsies 3. septembrī plkst. 11:00 Talsu Galvenajā bibliotēkā.

Grāmatas galvenais varonis ir kaķis – cēls šķirnes kaķis ar īpašu raksturu un augstu pašapziņu. Tieši viņš ir tas, kurš lasītājam izstāsta par pupuķi, zivju gārni, odzi, sikspārni, skudrām, vāveri, ezi, kurmi, bebru un citiem, jo viņam ir tas gods, prieks vai – gluži otrādi – nepatīkams pārsteigums ar šiem dzīvniekiem sastapties.

Autore aizraus ne vien mazos lasītājus, bet arī pieaugušos, jo viņai izdevies interesantus, maz zināmus faktus ietērpt dzirkstošos, asprātīgos dialogos un vārdu spēlēs. Ne vien britu īsspalvainajam, bet arī ikvienam no sastaptajiem dzīvniekiem piemīt savs īpašais raksturs, ko autorei izdevies atklāt gan ar nedaudz piparotu ironiju, gan labdabīgu humoru.

Grāmatu ilustrējusi māksliniece grafiķe un grafikas dizainere Agate Lielpētere. Teksts un ilustrācijas veido veiksmīgu tandēmu – māksliniecei un autorei sakrīt humora izjūta, līdz ar to komiksu stilā ieturētie zīmējumi pārtver un turpina tekstā risināto domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vairāk informācijas par 20. Grāmatu svētkiem