Talsu Galvenajā bibliotēkā skatāma komiksu izstāde “Meža stāsti”

No 9. februāra līdz 8. martam, sadarbojoties Gētes institūtam Rīgā ar komiksu žurnālu “kuš!”, Talsu Galvenajā bibliotēkā skatāma komiksu izstāde “Meža stāsti”, kurā jauni Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un Krievijas mākslinieki atklāj mežu kā iedvesmas avotu komiksiem.

Mežs kā dažkārt atbaidoša un vienlaikus brīnumskaista vieta, kur pazaudēties un atkal atrast sevi, kur apjaust savu spēku un tikt vaļā no smaguma; meža iemītnieki, kas iesaistīti neticamos un amizantos notikumos, ko drīzāk varētu piedzīvot cilvēki; dabas procesi, piemēram, acīm neredzamās pārvērtības mežā un augu savstarpējā komunikācija – šo visu iespējams redzēt un piedzīvot komiksu izstādē “Meža stāsti”.

2022. gada maijā komiksu mākslinieks Mihels Eselbrige ar Gētes institūta Rīgā atbalstu vadīja triju dienu radošo komiksu darbnīcu. Kopā ar darbnīcas dalībniekiem tika izzināti dažādi meža stāsti un pēc tam attēloti komiksos.

Izstādē skatāmos darbus radījuši mākslinieki: Mihels Eselbrige, AmandaJ-Art, Alberta Ziemele, Anna Vaivare, Jurijs Tatarkins, Krista Bitmete, Lote Vilma Vītiņa, Magdalena Kaszuba, Mārtiņš Zutis, Noorie Fisher, Rebeka Lukošus, Richard Thompson, Rūta Kygaitė, Sabīne Moore, Stas Bashilov un Zlata Novikova.

Viena no projekta dalībniecēm – Amanda Ketija Jēkabsone ir talsiniece. Viņas mīļākā aktivitāte, kā minēts jaunās mākslinieces projekta vizītkartē, ir “sēdēt stundām ilgi pie datora un zīmēt komiksus”.

 

Izstādes “Meža stāsti” pirmā daļa būs skatāma līdz 24. februārim, kam sekos ekspozīcijas maiņa. Izstādes  otrā daļa būs skatāma no 26. februāra līdz 8. martam.

 


Mihels Eselbrige dzimis 1990. gadā Bīlefeldē, studējis vizuālo komunikāciju Kaseles Mākslas augstskolā, ir viens no Institute for Contemporary Cartooning dibinātājiem un kolektīva FanArt dalībnieks. Viņa komiksi ir publicēti starptautiskās antoloģijās kā Orang, Kuti Kuti un kuš!, kā arī platformā vice.com. 2018. gadā apgāds “Rotopol” izdeva M. Eselbriges pirmo grāmatu “Langfinger & Wackelzahn”, kuras tulkojumu franču valodā 2021. gadā klajā laida izdevniecība “l’employé du moi”. Svarīgu lomu šajā stāstā par pieaugšanu spēlē arī mežs.

“kuš!” ir Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus aptverošs komiksu žurnāls, kas tiek izdots Rīgā jau kopš 2007. gada. “kuš!” mērķis ir attīstīt komiksu kultūru Latvijā un popularizēt Latvijas komiksus un Latvijas komiksu māksliniekus ārzemēs. “kuš!” ir arī platforma meistarklašu, izstāžu, komiksu lasījumu un citu ar komiksiem saistītu pasākumu rīkošanai.