Talsu Galvenajā bibliotēkā fotoizstādē skatāmas Latvijas spilgtākās bibliotēkas

No 25. novembra līdz 30. decembrim Talsu Galvenajā bibliotēkā iespējams aplūkot ceļojošo fotoizstādi “Gaismas pils un Gaismas tīkls. Birkerta projektētā Latvijas Nacionālā bibliotēka un 9 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās publiskās bibliotēkas”.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības un arhitekta Jāņa Dripes radītā izstāde ar fotogrāfiju starpniecību ļauj ielūkoties spilgtās, mūsdienīgās un skaistās Latvijas bibliotēkās. Izstādē skatāmas 10 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās 21. gadsimta sākuma bibliotēkas: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Vidzeme”, Ventspils Galvenā, Ventspils Pārventas, Valmieras integrētā, Kuldīgas Galvenā, Limbažu Galvenā, Cēsu Centrālā, Tukuma un Jaunklidža bibliotēkas. Foto autori ir Indriķis Stūrmanis, Ansis Starks, Andris Tone, Jānis Dripe, Laimonis Šmits. Izstādes un kataloga mākslinieks Juris Petraškevičs.

“Gaismas pils un Gaismas tīkls” ir par atšķirīgiem bibliotēku ārējiem veidoliem, bet tos vieno vēstījums, ka tās ir sabiedrības iedvesmas, izaugsmes un bagātināšanās vietas. Bibliotēkas Latvijā ir īpašas un neaizstājamas, bieži vien – pilsētas dvēsele.

Arhitekts un izstādes kurators Jānis Dripe uzsver, ka: “Latviju var pamatoti uzskatīt par bibliotēku zemi – diviem miljoniem iedzīvotāju pieder 1708 bibliotēkas, un vairāk par astoņiem simtiem no tām ir publiskas. Mūsdienu bibliotēkas ir kopienu centri un informētas sabiedrības atbalsta punkti, kuru labākajos piemēros saturs mājo labas arhitektūras vidē.”

Talsu Galvenajā bibliotēkā, Brīvības ielā 17a, izstāde skatāma no 25. novembra līdz 30. decembrim, tad tā turpinās savu ceļojumu pa Latviju un arī ārpus tās.

25. novembrī savas jaunās mājvietas durvis ikvienam vēra Talsu Galvenā bibliotēka. Ceļš līdz jaunajām telpām ir bijis 17 gadus ilgs, tomēr nu bibliotēkas darbinieku un apmeklētāju vēlme ir piepildījusies: Brīvības ielā 17a nodrošināti mūsdienīgi un iestādes vajadzībām atbilstoši apstākļi. Turklāt atjaunotā un energoefektīvā ēka ir īpašs akcents Talsu pilsētas vaibstos: tā patiesi ir Talsu novada Gaismas pils.

Fotoizstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Ventspils pilsētas domes, Valmieras pilsētas domes, Tukuma novada domes, Kuldīgas novada domes, Limbažu novada domes, Cēsu novada domes un Strenču novada domes atbalstu.

 

Kontakti plašākai informācijai:

Sanita Kitajeva, LNB Atbalsta biedrība, sanita@gaisma.lv, +371 29355624

 

iconKopkatalogs