Talsu Galvenā bibliotēka atzīmēs 3 gadus Gaismas kalnā

 


25. novembrī Talsu Galvenā bibliotēka svinēs savu 3. jubileju Gaismas kalnā. Visas dienas garumā aicinām Jūs iesaistīties dažādās aktivitātēs gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Rakstnieks Dzintars Tilaks un mūziķis Āris Ziemelis mums ir sarūpējuši 2 literāri muzikālas programmas, kurās izskanēs dziesmas, stāsti un konkursi,  bet svinību izskaņā koncerts dziedātāja Pētera Narubina izpildījumā, kurš savu iedvesmu mūzikā aizguvis no tālās Amerikas blūza un folkmūzikas vectēviem. 

 

Pasākuma programma:

no 11:00 dažādas aktivitātes

13:00 Dzintars Tilaks & Āris Ziemelis (koncertprogramma bērniem un jauniešiem)

14:00 filma “Bibliogrāfs Jānis Tāle”

16:00 Dzintars Tilaks & Āris Ziemelis (koncertprogramma pieaugušajiem)

19:00 Pēteris Narubins (koncerts)

 

Filma “Bibliogrāfs Jānis Tāle” veltīta Talsu Galvenās bibliotēkas bijušā direktora atcerei. Savas dzīves laikā Jānis Tāle ar nesavtīgu darbu iestrādājis vērtīgas darba metodes un formas, ar neizsīkstošu aizrautību radījis unikālu laika liecību – Dzejas tematisko kartotēku. Viņš spēja paveikt neticamo – Otrā pasaules kara izskaņā, drosmīgi izglābjot vairākus tūkstošus grāmatu. Mīlestība pret grāmatu un dzeju nebija vienīgā sirdslieta. Viņš piedalījās kultūras un sabiedriskās dzīves norisēs, nereti piefiksējot notikumus fotogrāfijās. Jānis Tāle līdz mūža pēdējām dienām mēroja ceļu uz bibliotēku, lai rūpētos par Latvijā publicētās dzejas apkopošanu.

Filma tapusi sadarbībā ar TV9 Pakalni šī gada sākumā kā piemiņa Jāņa Tāles 120. gadskārtā.

 

Dzintars Tilaks un Āris Ziemelis

Āris Ziemelis – komponists un dziesminieks , vairāk kā 100 dziesmu autors (“Brāļi Ziemeļi” dalībnieks).
Dzintars Tilaks – 20 grāmatu autors, radio balss un Radioteātra producents.

Divi draugi, divi Pārdaugavas kaimiņi, kurus vieno radoša sadarbība kopš studiju gadiem, joprojām atrod kopīgas dziesmas, notikumus, stāstus un jautrus konkursus, ar ko padalīties publikas priekšā.  Mazie stāsti pārvēršas dziesmu tekstos, no lielajiem top grāmatas. Dzintars Tilaks vairākas grāmatas veltījis pusaudžiem, tādēļ pirmā koncertprogramma tiks veltīta tieši bērniem un jauniešiem. Cenšoties viņus iesaistīt sarunā, rakstnieks mudinās izturēties atbildīgi pret profesijas izvēli, pavērot, kā pie mums nonāk dažādas dzīves situācijas vai kā mēs paši tās atrodam.  Dziesmas, stāsti un konkursi literāri muzikālās programmmās, to mēs varam sagaidīt no Dzintara Tilaka un Āra Ziemeļa.

 

Pēteris Narubins

“Es, Pēteris Narubins, satikos ar mūziku jau laikā, kad vēl biju pavisam mazs knēvelis, bet iepazinos ar to mazliet vēlāk, kad biju jau lielāks knēvelis. Tagad spēlējos ar to kā pavisam liels bērns, bet iedvesmojos no skarbajiem tālās Amerikas blūza un folkmūzikas vectēviem, kā arī pats no saviem senčiem. Pats, latvietis būdams, spēlējot šīs svešās un tālās zemes neierastās skaņas un ritmus, cenšos nepazaudēt savu latvisko identitāti, tāpēc mēdzu iejaukt savos skaņdarbos arī latviešu tautas melodijas un frāzes. Spēlēju vairākus mūzikas instrumentus kā piemēram mandolīnu, bandžo, mutes ermoņikas u.c., bet galvenokārt mana mūzika balstās uz ģitārspēli un vokālu. Manā mūziķa ikdienā ir pienācis mirklis, kad sāku radīt arī mūziku, kuru laidīšu vien tikai caur saviem filtriem un piltuvēm. Šīs, manis turpmāk radītās kompozīcijas, ir manas apziņas un zemapziņas projekcijas vienatnē.”

 

https://www.facebook.com/events/845926550087599

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts Talsu Galvenās bibliotēkas publicitātes vajadzībām.