Talsu bibliotekāri Baltkrievijā

Talsu reģiona bibliotekāri, laikā no 8. līdz 10. augustam 3 dienas, viesojās Baltkrievijas republikā.

Viesošanās galvenais mērķis bija redzēt un iepazīties ar Baltkrievijas bibliotēkām un bibliotekārā darba sistēmu. Kā pirmo Talsu reģiona apskatīja  Oršas pilsētas  V. Korotkeviča bērnu bibliotēku, kura iekārtota bijušajā klosterī. Baltkrievijas kolēģi  iepazīstināja ar savas bibliotēkas darbu, bērnu iesaistīšanu bibliotēkas pasākumos, vietējās pašvaldības atbalstu, savukārt Talsu bibliotekāri pastāstīja par savu darba pieredzi. Minskā bibliotekāri apmeklēja Baltkrievijas republikas Nacionālo bibliotēku – Baltkrievijas  Dimantu – ļoti iespaidīga 23 stāvu augsta ēka, moderna un mūsdienīga. Nacionālās bibliotēkas ēkā tika apskatīts Baltkrievijas Grāmatu muzejs.

Vitebskā nevarējām palaist garām iespēju apmeklēt slavenā gleznotāja Marka Šagāla dzimto māju – muzeju.

Pārsteidza un iepriecināja neparasti tīrā un sakoptā vide: visur krāšņas puķu dobes, plaši parki, daudz skulptūru un pieminekļu. Labi uzturētas baznīcas, vairākas apmeklējām, greznas un iespaidīgas. Pēdējā dienā Talsu bibliotekāri apmeklēja Baltkrievijas etnogrāfisko ciematu Dudutki.

Visu ekskursijas laiku par bibliotekāriem rūpējās un izglītoja tūrisma firmas ILVA brīnišķīgā gide Inna. Paldies viņai par  neviltotu sirsnību un viesmīlību, kā arī  patiesu interesi par mums.

 

Informāciju sagatavoja: TGB galvenā bibliotekāre Sarma Niedrāja