Sveicam “Lasīšanas stafete 2022” noslēguma dalībniekus

9. augustā Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē pulcējās bērni no visas Latvijas, lai piedalītos Lasīšanas stafetes noslēguma pasākumā. Noslēguma pasākums tika sadalīts pa bērnu vecuma grupām: attiecīgi – 5–7 gadi, 8–11 gadi un 12–15 gadi. Pasākumu vadīja aktieris Ainārs Ančevskis. Katras grupas apbalvošanas ceremonijā piedalījās latviešu rakstnieki un mākslinieki, kuru grāmatas dalībnieki lasīja Stafetes ietvaros. Pēc pasākuma aktieru Ulda Siliņa un Ivara Kļavinska vadībā bērni devās ekskursijā pa Latvijas Nacionālo teātri. Noslēgumā Baltajā zālē bija saklāts cienasts dalībniekiem un viņu vecākiem.

Populārāko bibliotēku Lasīšanas stafetes dalībnieku vidū bija arī  Talsu Galvenā bibliotēka. Noslēguma pasākumā tika uzaicināti čaklākie Stafetes grāmatu lasītāji no Talsiem – Annija Kleinhofa-Prūse, Elīza Zazīte, Kristers Kristbergs un Emīls Zazītis. Savukārt bibliotēka saņems apgāda Zvaigzne ABC pārsteiguma dāvanu. Gaidīsim nākamo Stafeti!

Lasīšanas stafete ir Apgāda Zvaigzne ABC rīkota lasīt veicināšanas pasākums bērniem un jauniešiem. Tas tiek organizēts jau septīto gadu un ar katru gadu tajā piedalās arvien vairāk dalībnieku. Lai piedalītos konkursā dalībnieki lasa grāmatas un pilda dažādus uzdevumus. Šogad uzdevumi bija: uzzīmēt grāmatas vāku, izdomāt, kā grāmatu reklamēt un uzrakstīt recenziju. Visus darbus vērtēja žūrija un labākie dalībnieki savā vecuma grupā saņem naudas balvu un lidojumu gaisa balonā.

Ar konkursa rezultātiem un iesniegtajiem darbiem var iepazīties www.stafete.lv.

Paldies visiem, kas piedalījās “Lasīšanas stafetē”, vecākiem par atbalstu un iesaisti, paldies autoriem un māksliniekiem par lieliskajām grāmatām, Apgādam Zvaigzne ABC par lasītprieka veicināšanu! 

Foto Kristers Kristbergs un Elīza Zazīte