Šodien ir mana jaunā mīļākā diena!

Katra diena, kuru pavadām kopā, ir mana mīļākā diena. Šodien ir mana jaunā mīļākā diena! Vinnijs Pūks

Iesākot darba cēlienu 2022. gadā, Rojas pagasta bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Iluta kopā ar rotaļu lācēnu Vinniju Pūku un viņa draugiem devās ciemos uz Rojas vidusskolas pirmsskolas grupu “Pūcītes” svinēt Alana Aleksandra Milna 140 gadu jubileju, kura būs 18. janvārī.

Lācītis Pūks ir vairākās lasītāju paaudzēs iecienīts, iemīļots un visā pasaulē slavens bērnu grāmatu tēls. Vinnija Pūka un viņa draugu piedzīvojumi aizsākās rakstnieka ģimenē. Kā viņš pats savā autobiogrāfijā ir atzinis: “Es neko neizdomāju, man atlika tikai pierakstīt.” Viens no grāmatas  varoņiem ir zēns, kura vārds ir Kristofers Robins. Savu vārdu viņš ieguvis par godu rakstnieka dēlam, kurš mīlēja rotaļlietas, īpaši lācīti. Plīša lācīti Kristofers nosauca par Vinniju Pūku. Tā sākās neparastie Vinnija Pūka piedzīvojumi.

Goda vietā tika celtas grāmatas par lācīti Vinniju Pūku un viņa draugu piedzīvojumiem. To ir daudz! Nešaubos, ka gandrīz katrā mājā ir atrodamas grāmatu varoņu rotaļlietas un grāmatiņas par  viņu piedzīvojumiem. Sākotnēji Vinnijs Pūks nebija dzeltens resnulis sarkanā krekliņā, bet šobrīd tieši tādu, pateicoties Voltam Disnejam, pazīst lielākā daļa bērnu visā pasaulē. 

Pasākuma dalībnieki kopā ar bibliotekāri, kura bija pieņēmusi Gudrās Pūces lomu, noskaidroja, kas ir Vinnija Pūka draugi, kurš ir vislabākais draugs, kur viņi visi dzīvo, kas Vinnijam vislabāk garšo un kāpēc viņam patika iet ciemos, kādi tad ir bijuši lāča piedzīvojumi un kas šajās grāmatiņās notiek.

Tika spēlētas spēles, kurās bērni pielietoja savas maņu spējas – mēģināja salikt puzli un atminēt mīklu, kā arī ar aizsietām acīm  pielikt ēzelītim Īā pazaudēto asti, lai tas nebūtu bēdīgs.

Rojas pagasta bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Iluta Graudiņa

Foto: Aija Krontāle