Sapņu osta Roja Talsu bibliotēkā

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Talsu Galvenā bibliotēka 2016. gadā uzsāka kaimiņu novadiem veltītu tikšanos ciklu, lai veicinātu sadraudzību un labāk iepazītu Mērsraga, Dundagas un Rojas novadus. Tā ir tikšanās ar radošiem, nozīmīgiem novada cilvēkiem, iespēja iepazīt novada vēsturi un šī brīža aktualitātes. Pirmajā tikšanās reizē 2016. gadā talsinieki iepazina Mērsraga novadu.

Jau 24. oktobrī, uzņemot Talsu reģiona bibliotekārus Rojā, šo tikšanos ciklu turpināja Rojas novads.

21. novembra vakarā Talsu Galvenajā bibliotēkā notika Rojas novada dižošanās noslēguma pasākums. Par Rojas novadu šodien un rīt apmeklētājiem stāstīja Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, pieminot un iepazīstinot talsiniekus ar realizētajiem un plānotajiem Eiropas un pašvaldības atbalstītajiem projektiem Rojā un novadā – Rojas upes dabas taku, Rojas stadiona skrejceļa atjaunošanu u.c. , par nākotnes projektiem – Rojas estrādes būvniecību, Kaltenes kluba rekonstrukciju.

Ainiņas no senās Rojas izspēlēja  zvejnieksieva Mildiņa (Jūras zvejniecības muzeja krājumu glabātāja Gundega Balode) kopā ar Pauliņkundzi (Rojas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Iluta Graudiņa) un Annu Petrovnu (Rojas amatierteātra aktrise Iveta Lakšmane). Muzikāli to visu apvija grupas „Roja” dziesmas vadītāja Jāņa Kalniņa un ģitārista Jāņa Tabūna izpildījumā.

Roja un rojenieki ir un paliek savējie. Un talsinieki zin – tepat blakus, kaimiņos, ir mūsu vasaras galvaspilsēta Roja.

Jau nākamgad Talsos dižosies un mums būs iespēja iepazīt Dundagas novadu un dundžiņ vareno saimi.