Sākas pieteikšanās nodarbību ciklam bērniem “Lībiešiem pa pēdām”

Atjaunota info – 24.07.:

Paldies visiem interesentiem par lielo atsaucību. Visas vietas nodarbību cikla norisēm ir aizpildītas. Bet nebēdājies, ja nepaspēji – noteikti tiekamies citos pasākumos un aktivitātēs


Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļa aicina pieteikt 7 – 10 gadus vecus bērnus vasaras aktivitātei, 4 nodarbību ciklam “Lībiešiem pa pēdām”, kas norisināsies no 14. – 17. augustam, katru dienu no plkst. 10:00 – 13:00.

Pieteikties dalībai var līdz 7. augustam (ieskaitot), zvanot uz Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļas tālruni – 63237027 (vietu skaits ierobežots).

Bērniem būs iespēja gūt priekšstatu par literatūru un tās dažādību, lībiešu valodu un lībiskā nemateriālā kultūras mantojuma pastāvēšanas, saglabāšanas un popularizēšanas veidiem mūsdienās, izzināt piekrastē dzīvojošo cilvēku dzīvesstāstus. Nodarbības notiks Talsu Galvenajā bibliotēkā un tās organizē Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļa.

Pirmās dienas nodarbība – Bērni iepazīs bibliotēku, bibliotēkas Novadpētniecības lasītavā esošos un pieejamos materiālus par lībiešiem. Aktīvi darbosies radošās nodarbībās.

Otrās dienas nodarbība – Bērni tiksies lībiešu bērnu grāmatas “Kūldaläpš/Zeltabērns”  autoru Jāni Medni un iepazīs grāmatas tapšanas procesu. Radošajās aktivitātēs iepazīs lībiešu valodu un apgūs lībiešu valodas vārdus.

Trešās dienas nodarbība – izbraukuma nodarbība. Dosimies uz Lībiešu krastu. Viesosimies Mazirbē, Pitragā un Kolkā, kur varēsim iepazīt cilvēkus un vietas, kas Talsu novadā lepojas, glabā, kopj un popularizē lībiešu tradīcijas.

Ceturtās dienas nodarbība – diena būs veltīta radošām nodarbībām, uzdevumiem un teātra sportam.

Visas trīs  dienas skolēni tiks aicināti fotografēt apkārt notiekošo, kultūras objektus un nometnes dalībniekus un noslēguma dienā tiks veidots albums par šo nodarbību ciklu.

 

Talsu Galvenā bibliotēka projektu īsteno ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursa “Kurzemes Kultūras Programma 2023” atbalstu.

 

Lībiešiem pa pēdām