Romantiskas grāmatas jauniešiem

 

Romantiskākā gada nedēļa ir klāt! Daudzi no Jums noteikti gatavos mīļus pārsteigumus saviem tuvajiem, lai parādītu, cik ļoti viņus mīlat. Noskaņai, esam apkopojuši pašus romantiskākos stāstus jauniešiem.

Pasūti:

Zvanot uz Bērnu nodaļu – 63237027

E-pastā – bernubiblioteka@talsi.lv

Autorizētiem lietotājiem IT ALISE sistēmā.

 

 

 1. Glābiet mani. Save Me

Mona Kastena

Septiņpadsmitgadīgo Rūbiju Bellu absolūti neinteresē nauda, luksusa lietas, ballītes un ietekme. Kopš viņai piešķirta stipendija mācībām prestižajā Mekstonholas koledžā, viņas moto ir: Tikai nekrist acīs skolasbiedriem! Turpretī Džeimsa Boforta – koledžas nekronētā karaļa – dzīve ir viena vienīga ballīte. Džeimss ir augstprātīgs, bagāts un pievilcīgs, un, protams, viņam nav ne jausmas par tādas Rūbijas eksistenci. Viņiem abiem nekad nevajadzētu satikties, tā visiem būtu labāk. Bet kādu dienu Rūbija kļūst par liecinieci kam tādam, ko viņai nevajadzēja redzēt un kas var sagraut smalkās Bofortu ģimenes prestižu, ja nonāktu atklātībā. Džeimss nolemj paturēt Rūbiju acīs, lai būtu drošs, ka meitene neizpļāpāsies…

 

 1. Glābiet viņu. Save You

Mona Kastena

Rūbija ir satriekta līdz sirds dziļumiem. Vēl nekad dzīvē viņa nav lolojusi tik kvēlas jūtas kā pret Džeimsu… un nekad iepriekš viņu neviens nav tik ļoti sāpinājis. Rūbijai ir tik daudz jautājumu, taču viņa zina, ka Džeimsa atbildes neko nemainīs. Viņi nāk no atšķirīgām pasaulēm, un, jo ātrāk Rūbija atgriezīsies savā vecajā dzīvē, kad neviens viņu koledžā nepazina, jo labāk. Tomēr Džeimsu viņa nespēj aizmirst, un Džeimss savukārt dara visu, lai atgūtu Rūbiju. Vai Rūbija riskēs un vēlreiz liks savu sirdi uz spēles?


 

 

 1. Normāli cilvēki

Sallija Rūnija

Konels un Meriana ir uzauguši mazā pilsētiņā Īrijas rietumos, taču tā arī ir viņu vienīgā līdzība. Konels skolā ir populārs puisis, bet Meriana ir savrupniece. Taču, kad abi uzsāk sarunu – neveiklu, bet aizraujošu, aizsāksies kaut kas tāds, kas mainīs viņu dzīvi, – stāsts par abpusēju valdzinājumu, draudzību un mīlestību. Kopš Konela un Merianas pirmās sarunas ir pagājuši vairāki gadi, un lasītājs vēl aizvien ir kopā ar abiem romāna varoņiem, kuri, mēģinot palikt šķirti, saprot, ka nespēj dzīvot viens bez otra…


 1. Mūsu spožās dienas

Dženifera Nivena

Grāmata “Mūsu spožās dienas” ir aizkustinošs mīlas stāsts par puisi, vārdā Finčs, un meiteni, vārdā Violeta. Teodoru Finču fascinē nāve. Katru dienu viņš prāto, kā varētu nomirt, tomēr katru dienu viņš arī meklē – un viņam izdodas atrast – kaut ko, kas turētu viņu šeit, pie dzīvības un nomodā. Violeta Mārkija dzīvo nākotnei, skaitīdama dienas līdz izlaidumam, kad varēs aizbēgt no mazās Indiānas pilsēteles un smeldzošajām skumjām par māsas nāvi. Kad Finčs un Violeta sastopas uz skolas zvanu torņa dzegas – sešus stāvus virs zemes –, nav skaidrs, kurš kuru izglābj. Un tad šis neparastais pāris, skolā strādājot pie viena projekta, sāk klejojumus, lai iepazītu sava dzimtā štata dabas brīnumus. Viņi dodas, Finča vārdiem izsakoties, ieraudzīt to, ko rādīs ceļš: vareno, sīko, jocīgo, skaisto, neglīto, pārsteidzošo – tāpat kā dzīve. Drīz vien Violeta ir vienīgā, kurai līdzās Finčs var būt viņš pats – drosmīgs, ekscentrisks puisis bez robežām, kurš patiesībā nav nekāds frīks. Un tikai līdzās Finčam Violeta aizmirst skaitīt dienas un sāk tās dzīvot. Taču, kamēr Violetas pasaule paplašinās, Finča pasaule sāk sarauties.

Šis ir sirdi plosošs, drosmīgs stāsts par mīlestību, kas izjusta, dzīvi, kas dzīvota, un diviem jauniešiem, kuri atrod viens otru, stāvot uz bezdibeņa malas.


 

 

 1. Mīlestības vēstule

Gabija Šustere

Sofija ir laimīga! Viņa ir iemīlējusies māsas draugā Patrikā un uzrakstījusi viņam kaislīgu mīlestības vēstuli. Tomēr pārpratumu dēļ vēstuli saņem Miks, kurš jau sen jūsmo par Sofiju. Meitenei jāpieņem izšķirošais lēmums.


 

 1. p.s. Tu man patīc

Keisija Vesta

Lilija ir nelabojama sapņotāja, un viņai līdz ģībonim riebjas ķīmija… Viņa ir nedaudz kautrīga un apveltīta radošiem talantiem. Prot šūt un sacer dziesmas. Un vēl viņai ir neparasta gaume un, viņasprāt, visšausmīgākie mati uz pasaules. Jā, un pilnīgi traka ģimene!

Lilijas sapņotājas gars garlaicīgās ķīmijas stundas padara divtik neinteresantas. Taču tad notiek brīnums – sākums tam ir ar zīmuli uz sola ķīmijas kabinetā uzrakstīta Lilijas mīļākās dziesmas rinda. Šo dziesmu zina tikai nedaudzi, jo tā nav populāra. Nākamajā dienā kāds ir uzrakstījis nākamo dziesmas rindiņu un ziņu viņai! Drīz vien Lilija ar anonīmo domubiedru sāk apmainīties vēstulēm – viņi dalās noslēpumos, iesaka viens otram grupas un sāk uzticēties. Lilija jūt, ka viņas sirds jau pieder nezināmajam rakstītājam, lai gan prāts vēl pretojas… Kas viņš ir? Lilija cenšas atklāt noslēpumu un atklāj, ka sirdslietas ne vienmēr ir saprotamas…

No angļu valodas tulkojusi Ilze Burnovska.


 

 1. Vienkārši mīlestība

Brigita Blobela

Līdz šim abi jaunieši tikpat kā nav sarunājušies, taču pēkšņi atklāj, ka viņiem ir daudz vairāk kopīga nekā tikai ikdienas gaitas. Merles vecāki gatavojas šķirties, arī Mirko vecāki dzīvo atsevišķi. Kad jāpārlaiž ļaunas dienas, pasaule izskatās citāda. Merlei šķiet, ka neviens cits tādas sirdssāpes nespēj saprast. Vienīgi Mirko atrod īstos vārdus, kopā ar viņu meitene sāk runāt un smieties – un sajūt kā pukst viņa sirds!

Merle un Mirko – varbūt tā gluži vienkārši ir mīlestība? Taču Merle zina, ka no vecākiem šī draudzība ir jāslēpj, jo viņi visu sapratīs aplam…


 

 1. Mīlestības kruīzs

Beatriksa Manela

Kuģis lēnām atstāj ostu. Tirkīzzili viļņi klusi skalojas pret “Pacific Blue Princess” priekšgalu, un septiņpadsmit gadīgas Lucijas kvēlākā vēlēšanās piepildās: beidzot viņa ierauga Marku – savu lielo mīlestību, kurš te, uz kruīza kuģa, strādā par bārmeni. Lucija sapņo par zvaigžņotām debesīm pludmalē un skūpstiem zem palmām. Taču pavisam negaidot viņas dzīvē ienāk Henrijs, un meitene vairs nezina, kuram no puišiem patiesībā pieder viņas sirds…


 

 1. Mīlestība pa mobilo

Bianka Minte-Kēniga

Jaunais mobilais telefons Hannas dzīvi pagriež kājām gaisā. Pēc skolas balles viņa pēkšņi sāk saņemt anonīmus zvanus un īsziņas no kāda slepena pielūdzēja. Vai tas būs lielās mīlestības satraucošs sākums?


 

 1. Burvju triki & Mīlas maģija

Bianka Minte-Kēniga

Katija un viņas draudzenes Mila un Hanna nodibina raganu klubu. Tagad tas būs tīrais nieks – “pieburt” Katijai draugu! Tikai – kurš ir īstais?

 


 

 1. 1000 iemelsu, lai nerakstītu mīlestības vēstules

Hortenze Ulriha

Sanija un viņas draugs Hūberts ir gandrīz perfekts pāris. Sanija ir pilnīgi pārliecināta par to līdz brīdim, kad draudzene Liza paziņo psiholoģiskā testa rezultātus: nav iegūts neviens punkts, kas nozīmē, ka viņiem nav nekā kopēja. Te steigšus kaut kas jādara! Varbūt varētu palīdzēt mīlestības vēstule?

 


 

 1. Iespēja iemīlēties no pirmā skatiena

Dženifera E. Smita

Kas gan to varētu iedomāties, ka četras minūtes var mainīt visu? Šī būs viena no sliktākajām dienām Hedlijas dzīvē… Viņas tēvs Londonā precēsies ar sievieti, kuru Hedlija nekad nav satikusi, un meitene vienkārši nokavē lidmašīnu.

Nekad agrāk Hedlija nav ticējusi liktenim… Bet šī izrādās tieši tā diena, kad viņa satiek Oliveru – iestrēgusi Ņujorkas lidostā. Viņš ir anglis. Viņš ir stilīgs. Un, kā izrādās, viņš lidos kopā ar Hedliju Hedlijas un Olivera stāsts, kas aptver divdesmit četras stundas, liks tev noticēt, ka patiesa mīlestība tevi atradīs tad, kad tu to vismazāk gaidi.

No angļu valodas tulkojis Allens Pempers.


 

 1. Eleonora un Pārks

Reinbova Rouela

Divi izstumtie. Viens neparasts mīlasstāsts. Eleonora… sarkani mati, dīvainas drēbes. Viņa stāv viņam aiz muguras, līdz viņš pagriež galvu. Guļ viņam blakus, līdz viņš pamostas. Padara citas meitenes garlaicīgas, pelēkas, nepietiekami labas… Eleonora. Pārks… Viņš zina, kura dziesma viņai patiks, vēl pirms ir to atskaņojis. Viņš smejas, vēl pirms viņa ir tikusi līdz joka atslēgai. Viņam uz krūtīm, tieši zem kakla, ir tāda vietiņa, kas mudina glabāt noslēpumus… Pārks.

Viena mācību gada laikā norisinās divu sešpadsmitgadīgu jauniešu mīlasstāsts, pilns smagu pārbaudījumu. Viņi ir pietiekami gudri, lai zinātu, ka pirmā mīlestība gandrīz nekad nav mūžīga, tomēr gana drosmīgi un izmisuši, lai mēģinātu.


 

 1. Maksa un Mo – Mīla & Co

Dagmāra Geislere

– Tu neesi kļuvusi stulba, – Mo saka un iemet man pa galvu ar dzelteno spilvenu. – Tu vienkārši esi iemīlējusies!

– Vai tas nav viens un tas pats? – es jautāju.

– Protams!- Mo apstiprina. – Tikai stulbums ir ilgstošs, bet iemīlēšanās ir ārkārtas stāvoklis.

Par laimi, Makas un Mo ir iemīlējušās, nevis zaudējušas prātu. Kad Patriks Maksu piekrāpj jau trešo reizi, abas draudzenes saniknojas un zvēr atriebties.