“Roja Art Lab” grāmatas – kataloga un izstādes atvēršana

RojaLab izstāde

30/06/2022  17.00 Talsu Galvenajā bibliotēkā norisinājas eksperimentālās jaunrades darbnīcas “Roja Art Lab” grāmatas – kataloga un izstādes atvēršana.

Šogad izdotajā grāmatā-katalogā ir apkopoti mākslinieku darbi, kuri izvietoti Rojas pilsētvidē.  Izveidota karte, ar kuras palīdzību tos var atrast pilsētā pie jūras.

Izstādē apskatāma būs pati grāmata un tajā iekļautie, kā arī neiekļautie foto materiāli. Grāmatā ievietoti mākslinieku pētījumi un veidotās atsauces ar Rojas vidi, vēsturi, šodienu, atrastie sasaistes punkti savai iepriekšējai pieredzei un Rojā piedzīvotajai, kā arī radītajai jaunajai paralēlajai realitātei. Mākslinieki uz radošām darbnīcām Rojā pulcējas nu jau vairāk nekā 20 gadu garumā, un pateicoties tam, pilsētiņa ir iemantojusi unikālu mākslas pieredzi un kolekciju – “Rojas mākslas parku”. Grāmatā ievietotajā kartē ir ap piecdesmit mākslas un neikdienišķu apskates objektu.

Rezidencē, kas ir vairāk kā profesionāla jaunrades nometne –  tās dalībniekiem piedāvā iespēju radīt eksperimentālus, site-specific mākslas darbus un tā ir atvērta visām mākslas disciplīnām un formātiem. Līdz šim radošajās darbnīcās Rojā pabijuši vairāk nekā 160 mākslinieku no 30 valstīm, kuri strādājuši dažādās disciplīnās un tehnikās.

Vietā, kur Kurzemes hercogistes laikā atradās ķieģeļu un dzelzs ceplis ir izveidota eksperimentāla krāsns, kurā pagājuša gada rudenī izveidoto, šogad apdedzināto objektu «Te ir vairāk, nekā Tu to zini» novietoja Rojas pilsētvidē. Objekts tapa veidots atvērtās darbnīcās, kopdarbojoties Rojas iedzīvotājiem un darba vadītājam, māksliniekam Mārim Grosbaham. Daļa objekta veidota no otrreiz izmantojamiem materiāliem.

Izstāde Talsu Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma no 30/06/2022 līdz 31/08/2022.

 

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes reģiona pārvalde, Talsu novada dome, u.c.

“Roja Art Lab” kurators ir mākslinieks  Māris Grosbahs.

Vairāk informācijas “Roja Art Lab”  lapā feisbukā un interneta vietnē.

 Foto no izstādes atklāšanas pasākuma –