Projekta “Tiekamies ar autoru” ietvaros aicinām uz tikšanos ar ornitologu Viesturu Ķerus

Ķerus bibliotēkā


Turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto  projektu “Tiekamies ar autoru”, 18. martā, plkst. 10.30  Talsu Galvenajā bibliotēkā, pamatskolas vecuma bērniem un citiem interesentiem būs tikšanās ar rakstnieku un ornitologu Viesturu Ķerus.

Viesturs Ķerus ir ornitologs un rakstnieks, viens no Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājiem, neatlaidīgs putnu advokāts cīņā pret mežu izciršanu. 2019. gadā debitējis bērnu literatūrā ar grāmatu „Meža meitene Maija”, par kuru ieguvis Latvijas Literatūras gada balvu 2020 kategorijā „Labākais darbs bērniem”. Grāmata bijusi iekļauta Bērnu un jauniešu žūrijas kolekcijā 2020. Saņēmis debijas balvu “Jaunaudze” 2020. gada Jāņa Baltvilka balvas ietvaros. 2022. gadā iznācis autora otrais stāsts bērniem “Korras pasaules”, kas ticis nominēts 2023. gada Latvijas Literatūras gada balvai.

Viesturs Ķerus par grāmatas “Meža meitene Maija” ieceri atklāj: “Iniciators bija mans jaunākais brālis, kurš teica, ka es varētu uzrakstīt kaut ko bērniem. Kad sāku rakstīt, man nebija domas, ka tā tiešām būs grāmata. Tas vairāk bija prieka pēc. Vietas, kur es biju kļuvis pārāk pamācošs, Inese Zandere, rediģējot tekstu, nopulēja.” Grāmatas galvenā varone Maija ar ģimeni dzīvo mežā — mežsargmājās. Viņas tētis ir putnu pētnieks, kas meitai prot izskaidrot dabas norises, iepazīstināt ar putniem un dzīvniekiem. Maijas ikdienas pasaulē ir gan koki un dažādu putnu dziesmas, gan dīķis ar zivīm un vardēm, gan skudrupūznis, eži, āpsis un pat mežacūkas.


Projektu Talsu Galvenā bibliotēka īsteno ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.