Projektā “Mūsu mazā bibliotēka” piedalās arī Talsu bērni

Talsu bērnu bibliotēka turpina dalību izdevniecības “Liels un mazs” lasīšanas veicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”, kas paredzēts 4-8 gadus veciem bērniem.

Notikumi un pasākumi “Mūsu mazā bibliotēka” bērniem ļoti patika. Lasot Mārtiņa Zuša grāmatu “Nenotikušais atklājums”, ar katru lapaspusi interese pieauga līdz bērni saprata, kur radušās noslēpumainās pēdas. Grāmata ir jaunā rakstnieka veiksme ar pievienoto vērtību – paša zīmētas ilustrācijas. Nodarbības laikā mazie lasītāji noskatījās video, kā rakstnieks zīmē. Pēc tam, skatoties ilustrācijas grāmatā, daudz kas bija apspriežams un radās jautājumi.

Nodarbība notika īsi pirms Latvijas dzimšanas dienas, tāpēc pārrunās tika uzsvērts, ka Mārtiņš Zutis ir latviešu autors, ka mēs lepojamies ar viņu, turklāt grāmatu vēlas tulkot ķīniešu, korejiešu, holandiešu, slovēņu, igauņu, poļu un angļu valodā. Iepriekšējās nodarbībās bērni jau iepazina igauņu un slovēņu grāmatas, un zināja, ko nozīmē citas valstis. Nodarbības beigās mazie lasītāji uz balta papīra zīmēja savas pēdas kontūras, lai nokļūtu tur kur vēlas.

Bērni raksta savus vārdus, un tie aizceļos uz vagoniņu. Katrai grupiņai, kura piedalās programmā, ir savs vilciens. Tie izvietoti bibliotēkas lasītavā visiem redzamā vietā.
Grupiņa “Mārītes”klausās G. Rača dziesmu “Daudz laimes, Latvija” Dzeguzītes izpildījumā. Klipā ir redzama Latvijas skaistā daba, lielākās pilsētas no putna lidojuma, dziesma izcili iederējās nodarbībā par latvieša Mārtiņa Zuša grāmatu.

Informāciju sagatavoja – Ilze Jaunbērziņa