Pavasarīgi uzplaukst 21. Novada Grāmatu svētki

Aizvadīti 21. Novada Grāmatu svētki, kas pavasarīgi siltā 6. maija pēcpusdienā notika Talsu Galvenajā bibliotēkā.

“Būt vai nebūt – tāds ir jautājums.
Kas prāta cienīgāk: vai ciest tās bultas,
Ar ko mūs vajā ļaunais liktenis,
Vai pacelt ieročus pret posta jūru
Un izbeigt visu?”

21. Novada Grāmatu svētki tika atklāti citējot Hamleta zināmākā monologa sākuma rindas, kas tik tieši sasaucas ar šodienas realitāti, gan pasaules, gan mūsu iekšējo pārdzīvojumu kontekstā.

 

Ikgadējais grāmatu izdevēju tirdziņš, kā arvien, pulcēja gan talsiniekus, gan novada bibliotekārus

Ar jaunākajiem lasītājiem tikās aizraujošo un sirsnīgo grāmatu “Emi un Rū. Robota sirds” un “Emī un Rū. Draudzības kods” autores Ieva Melgalve un Elizabete Lukšo-Ražinska.

“Emī un Rū” ir aizraujošs, izklaidējoši izglītojošs detektīvseriāls un grāmata pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Mēs gribam parādīt, ka pasaules glābšanā var piedalīties ikviens, jo labāka tā kļūst ar katru labo nodomu un labo darbu. Tikšanās laikā autores iepazīstinās ar grāmatas varoņiem Emīliju, Rūdi un robotiņu Palauzi jeb Pasaules Labklājības Uzturēšanas Ierīci, kurš abus grib padarīt par saviem slepenajiem aģentiem. Jaunie lasītāji aktīvi iesaistījās Emī un Rū piedzīvojumu scenārija radīšanā.

Konkursa “Kāda grāmatzīme piestāvētu grāmatai “Emī un Rū”?” dalībnieki katrs saņēma piemiņas uzlīmi.

 

Atsaucību guva arī filmas “Bibliogrāfs Jānis Tāle” seanss un izlaušanās – orientēšanās spēle. Risinot dažādus uzdevumus, orientēšanās spēles dalībnieki iepazinās ar bibliotēkas pakalpojumiem, iespējām un telpām, izmēģināja dažādas ierīces, palūkojoties uz bibliotēku un pakalpojumiem no savādāka skatupunkta.

 

Par Novada grāmatu svētku nopietnāko un gaidītāko sarunu parūpējās rakstniece, režisore un žurnāliste Kristīne Želve. Sarunu vadīja kultūras žurnāliste Liega Piešiņa.

Kristīne Želve ir studējusi kinomākslu un kultūras menedžmentu, ilgi strādājusi Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijā, ir filmu, scenāriju, izstāžu un stāstu krājuma autore. Viņa ir arī viena no daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” režisorēm.

2021. gadā izdevniecība “Neputns” izdeva Kristīnes Želves romānu “Grosvaldi”. Šī romāna centrā ir Latvijas vēsturē nozīmīga ģimene – Grosvaldi – un viņu gaitas turpat simt gadu garumā. Šajā romānā savijas dažādi laiki, vietas un valodas, vēsturiskā leksika un mūsdienu cilvēka valoda, Belle Époque šarmantais vieglums un Latvijas valsts dzimšanas un bojāejas skarbums, azartiska rotaļa un smeldzīga nopietnība, autentiskas Grosvaldu vēstules un dienasgrāmatas un autores iztēle, uzburot spilgtu, niansēm bagātu un pārsteidzošu Grosvaldu dzimtas pasauli un laikmetu, kuru viņiem bija lemts izdzīvot.

 

 

 

 

Visu sarunu ieraksti ir skatāmi Talsu Galvenās bibliotēkas facebook kontā –

Tikšanās ar Ievu Melgalvi un Elizabeti Lukšo-Ražinsku

Tikšanās ar Kristīni Želvi