Novadu 13. Grāmatu svētki TALSOS, 2014. gada 21. martā

9.30 – 15.00 Grāmatu komercizstāde Talsu novada pašvaldības foajē, Kareivju iela 7
Piedalās izdevniecības: Zvaigzne ABC, Lauku Avīze, Jumava, Nordic, Avots, Kontinents, Divpadsmit, Mansards, Atēna
Pircēji piedalās izlozē.

9.30 – 15.00 Izstāde „Biogrāfisko romānu meistari” Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla (Zvaigzne ABC)
Izstāde „Pašiem savs ritms” Ilona Balode un Ūdrītis (Zvaigzne ABC).

Pieaugušajiem

10.00 Grāmatu Svētku atklāšana Talsu novada pašvaldības lielajā zālē, Kareivju iela 7.
10.30 Laikraksta „Latvijas Avīze” publiskā diskusija “Nabadzības mazināšana ar nodokļiem un rēķiniem”; piedalās ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija), Juris Pūce (Latvijas attīstībai), Aija Barča. – Talsu novada pašvaldības lielajā zālē.
12.30 Pusdienas kurzemnieku gaumē.
13.00 Par pagātni un varbūt … par mums. Saruna ar rakstnieku Valdi Rūmnieku (Zvaigzne ABC). Talsu novada pašvaldības lielajā zālē.
14.00 Jaunāko grāmatu izloze „Veiksmīgais pircējs” Talsu novada pašvaldības lielajā zālē.
14.30 „Vienkārši spēlējoties”. Iepazīšanās ar grāmatas „Rīga – Pekina” autori Ilonu Balodi un ceļabiedru Ūdrīti (Zvaigzne ABC).

Bērniem un jauniešiem

9.15 Izziņas stunda “Zīmēsim, lasīsim burtiņu pēc burtiņa” kopā ar mākslinieci Melāniju Vilku (Lauku Avīze) pirmskolas izglītības iestādē “Saulīte”.
10.00 Aleksandrs Čaks un Kārlis Zāle rakstnieka Valda Rūmnieka skatījumā (Zvaigzne ABC) Laidzes profesionālajā vidusskolā.
10.00 „Nāc pie rūķiem ciemoties” – lasām Margaritas Stārastes grāmatas kopā ar Zvaigzni ABC Talsu pirmskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis”.
10.30 Izziņas stunda “Burtiņš pēc burtiņa – izlasu vārdiņu” kopā ar mākslinieci Melāniju Vilku (Lauku Avīze) Talsu bērnu bibliotēkā pirmskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” audzēkņiem.
No 12.00 – 17.00 „Izveido savu izlasīto grāmatu topu – 10” – Talsu bērnu bibliotēkā.

Svētku atbalstītāji: Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Lietuvas vēstniecība, Zemkopības ministrija, Latvijas Bērnu fonds, Jelgavas tipogrāfija, VAS Latvijas Dzelzceļš, Nacionālie bruņotie spēki, SIA „Balta Eko”, SIA Drukātava, SIA VESTA-LK, Vienotība, Latvijas attīstībai, Inese Vaidere, Krišjānis Kariņš, Alfrēds Rubiks, Talsu novada dome, Dundagas novada dome, Mērsraga novada dome, Rojas novada dome.

Informatīvie atbalstītāji: Latvijas Avīze, Talsu Vēstis, Talsu Novada Ziņas, Banga, Dundadznieks, Mērsraga Avīze, Talsu TV.