Noslēgusies Talsu novada Skaļās lasīšanas sacensība

Piektdien, 9. septembrī, Talsu Galvenajā bibliotēkā tikās Skaļās lasīšanas Talsu novada finālisti, lai noskaidrotu galveno laureātu, kurš dosies uz Rīgu pārstāvēt Talsu novadu Latvijas fināla sacensībā.

Jau kopš 2017. gada LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā aicina bērnus piedalīties spraigā lasīšanas sacensībā.  Pasākuma mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un saistošu literatūru, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Konkursa pirmā kārta notika skolās, un tās mērķis bija no katras piektās klases noteikt vienu labāko skaļo lasītāju.

Skaļās lasīšanas reģionālajā konkursā piedalījās dalībnieki no 7 Talsu novada skolām. skolām: Ance Enija Salcēviča (Dundagas vidusskola), Luīza Elza Bertholde (Rojas vidusskola), Valters Krišjānis Pauls (Valdemārpils vidusskola), Sarita Bemane (Pastendes pamatskola), Keita Bērziņa (Stendes pamatskola), Sofija Fridrih (Talsu Kristīgā vidusskola) un Karlīna Botere (Talsu pamatskola).

Savukārt žūrijas un vērtētāju lomās iejutās Ilze Jaunbērziņa, Doloresa Lepere, Mikus Krastiņš.

Galveno balvu, ceļazīmi uz Skaļās lasīšanas finālu 24. septembrī Rīgā, Nacionālajā bibliotēkā saņēma Talsu pamatskolas 6. klases skolniece Karlīna Botere, kura lasīja fragmentu no L. Pastores grāmatas “Laimes bērni”.

Pasākumu kuplināja Talsu bērnu un jauniešu vokālās studijas “Tonis” meitenes Selīna Sāra, Daniela, Anna Elizabete un studijas vadītāja Kristīne Broka – Meļķe.

Pateicamies visiem dalībniekiem, pedagogiem, novada bibliotēkām un Talsu novada Bērnu un Jauniešu centram par atbalstu.

Foto no Talsu novada “Skaļā lasīšana” fināla –