Noslēgusies jau sestā Lasīšanas stafete

Apgāda Zvaigzne ABC organizētā lasīšanas veicināšanas programma bērniem un jauniešiem “Lasīšanas stafete” šogad notika jau sesto reizi, ar mērķi popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, kā arī veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū.

2015. gadā, kad stafete tika organizēta pirmo reizi, tajā pieteicās tikai 23 dalībnieki no visas Latvijas, bet ar katru gadu ieinteresēto bērnu skaits ir audzis. Aptuveni puse no dalībniekiem “Lasīšanas stafetē” piedalās atkārtoti, un pamazām tajā iesaistās arī citi viņu ģimenes locekļi – māsas, brāļi, vecāki. Šogad jau trešo reizi papildus konkursam bērniem (7–16 gadi) notika arī dalībnieku vecāku konkurss.

No Talsu Galvenās bibliotēkas šogad piedalījās 7 lasītāji. Grupā no 7-9 gadi Letīcija Vita Eizenberga, Danijs Daniels Druļkalns. Grupā no 10-13 gadiem Andris Ieviņš, Deniss Fedko, Markuss Labsvārds. Grupā 14-16 gadi Agate Šmite, bet  vecāku grupā Ingus Eizenbergs.

Kas bija  jādara, lai piedalītos “Lasīšanas stafetē”? Katram dalībniekam bija jāreģistrējas mājaslapā www.stafete.lv un jāizveido savs profils. Lai piedalītos konkursā, šogad bija jāizlasa vismaz 1 grāmata no saraksta un jāizpilda 4 ar grāmatu saistīti uzdevumi.

1. uzdevums –  jāiejūtas rakstnieka tēlā un grāmatai jāuzraksta jauns nobeigums vai turpinājums.

2. uzdevums – jāiejūtas mākslinieka tēla un jārada grāmatai jauns vāks.

3. uzdevums – jāizdomā, kā reklamēt grāmatu

4. uzdevums – jābūt lasītājam un jāsniedz savas domas un vērtējums par izlasīto darbu.

Galvenā balva katrā vecuma grupā “Lasīšanas stafetē” ir lidojums gaisa balonā, tika piešķirtas arī naudas balvas. Dalībnieki, kuri izlasīja 1 grāmatu un iesniedza visus 4 uzdevumus, varēja pretendēt uz naudas balvu 40 eiro.

Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļas lasītājs Markuss Labsvārds ieguva naudas balvu prezentējot grāmatu M. Kerenens “Rēgs uz divriteņa”. Talsu Galvenā bibliotēka par aktīvu konkursa popularizēšanu un dalībnieku iesaistīšanu saņēma pateicības balvu –  dāvanu karti 50 eiro vērtībā.

Informāciju sagatavoja – Vita Kukute