Noskaidrots novada Skaļās lasīšanas sacensības finālists

Sestdien, 20. maijā, Talsu Galvenajā bibliotēkā tikās Skaļās lasīšanas Talsu novada finālisti, lai noskaidrotu galveno laureātu, kurš dosies uz Rīgu pārstāvēt Talsu novadu Latvijas fināla sacensībā.

Jau kopš 2017. gada LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā aicina bērnus piedalīties spraigā lasīšanas sacensībā.  Pasākuma mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un saistošu literatūru, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Konkursa pirmās kārtas atlase notika skolās un bibliotēkās, un tās mērķis bija no katras piektās klases noteikt vienu labāko skaļo lasītāju.

Novada fināla sacensībās piedalījās 10 dalībnieki no Rojas, Mērsraga, Dundagas, Valdemārpils, Stendes, Pastendes un Talsu skolām. Dalībnieki bija izvēlējušies interesantas, aktuālas un aizraujošas grāmatas, kuras rosinātu lasīt arī citiem. Novada finālā piedalījās Marsels Gregors Berzinskis (Mērsraga vidusskola), Vanesa Babidoriča (Stendes pamatskola), Lonija Mikīte (Rojas vidusskola), Kate Lielmane (Talsu Kristīgā vidusskola), Verners Gvozdenko (Talsu Valsts ģimnāzija), Marta Vāne (Talsu 2. vidusskola), Jānis Dambergs (Dundagas vidusskola), Anna Kristapsone (Valdemārpils vidusskola), Martā Biezā (Pastendes pamatskola), Armands Ļaksa (Talsu pamatskola).

Žūrijas un vērtētāju lomās iejutās Liepājas teātra aktrise Katrīna Tatarinova, kultūras darbiniece un pedagoģe Gita Broka un Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļas vecākā bibliotekāre Dzintra Kristapsone. Žūrija lēma pirmo vietu un ceļazīmi uz valsts finālu piešķirt Talsu Valsts ģimnāzijas skolēnam Verneram Gvozdenko, kurš lasīja fragmentu no Īana Vaibrava “Mazā Vilka nelietību  grāmata”.

Pasākumu kuplināja Talsu bērnu un jauniešu vokālās studijas “Tonis” meitenes un studijas vadītāja Kristīne Broka – Meļķe. Pateicamies visiem dalībniekiem, pedagogiem, novada bibliotēkām, kā arī izdevniecībai “Zvaigzne ABC” par atbalstu un sarūpētajām dāvanām katram konkursa dalībniekam.

 Foto no Talsu novada “Skaļā lasīšana” fināla –