Noskaidrota skaļās lasīšanas čempione Talsu novadā

Jau ceturto gadu visā valstī norisinās Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētais pasākums “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības”. Šodien, 8. septembrī, Talsu Galvenajā bibliotēkā norisinājās sacensību reģionālais fināls un tikai noskaidrota dalībniece, kura pārstāvēs Talsu novadu Nacionālajā finālā.

Reģionālajā finālā piedalījās desmit skolēni no Talsu novada, un žūrijai bija nopietni jāizvērtē lasījumi, lai noteiktu lasīšanas čempionu. Pēc ilgas apspriedes, konkursa žūrija nolēma, ka Talsu novadu lielajā finālā pārstāvēs Marta Krūze, Mērsraga vidusskolas 6. klases skolniece. Marta lasīja fragmentu no Astridas Lindgrēnas grāmatas “Grāmata par Pepiju Garzeķi”. Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības lielais fināls norisināsies 25. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas “Ziedoņa Zālē” uz kuru Marta dosies kopā ar skolotāju Ivetu Balodi un atbalstītājiem.

Žūrijas sastāvā bija ilggadējā Talsu Bērnu bibliotēkas vadītāja Ilze Jaunbērziņa, Talsu Galvenās bibliotēkas direktore Rita Alkšbirze un Talsu Valsts ģimnāzijas 10. klases skolēns, aktieris, režisors un leļļu meistars Mikus Krastiņš.

Apbalvošanas ceremonijā žūrija pateicās visiem dalībniekiem, skolotājiem  un bibliotekāriem par dalību, pasniedzot pasākuma sponsoru Zvaigzne ABC un Talsu novada pašvaldības sarūpētās balvas.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

 

 

 

Informāciju sagatavoja Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītāja Marija Marlēna Krekovska