“Ne tikai cilvēki ir čempioni”. Izstāde Rojas bibliotēkā

Vēl līdz maija beigām Rojas pagasta bibliotēkā ir apskatāma neparasta, apbrīnas vērta izstāde “Ne tikai cilvēki ir čempioni”.

Bibliotēkas darbinieces, kā vienmēr, centušās pārsteigt lasītājus un visus interesentus ar ko jaunu, nebijušu. Mirdzoši, spoži kausi, neparastas, krāsainas rozetes, medaļas ar lentēm, diplomi par izciliem sasniegumiem Latvijas mēroga un starptautiskās sacensībās, pārsteidzošas fotogrāfijas un apliecinājumi par sasniegtajiem rezultātiem – tas viss izcilajiem, augsti titulētajiem, lielajiem, skaisti melnajiem suņiem Kroftai, Dorai un Lorettai. Liels izbrīns ir katram, uzzinot, ka bibliotēkā izliktie apbalvojumi ir tikai daļa no visām sapelnītajām godalgām. Čempionu Iegūto apbalvojumu izstādi papildina grāmatas no bibliotēkas krājumiem ”Suņa skola”, “Testi sunim un saimniekam”, “Suņumīļa rokasgrāmata”, “Padomi labu un negantu suņu saimniekiem” u. c.

12.maijā Rojas pagasta bibliotēkā notika tematiska pēcpusdiena “Ne tikai cilvēki ir čempioni”. Klātienē varēja iepazīties ne tikai ar čempionu saimniekiem Inu un Regnāru Ozoliem, bet arī ar pašiem godalgu pelnītājiem. Smaidi pasākuma apmeklētāju sejās un mirdzums acīs, vērojot šos izcilos suņus, apliecināja, ka mēs katrs piedzīvojam sevišķas emocijas, esot tuvumā tik gudriem dzīvniekiem.

Bibliotēkas vadītāja I. Svitiņa tematisko pēcpusdienu atklāja ar vārdiem, ka visuzticīgākie draugi dzīvē ir suņi un grāmatas. Pasākuma laikā raisījās interesantas sarunas par to, kā ir dzīvot kopā ar suņiem, par apmācībām, sacensībām, visdažādākajiem notikumiem, par gūto pieredzi, audzinot katru suni, par pieļautajām kļūdām, kā arī kurioziem dažādās dzīves situācijās. Ina pasākuma apmeklētājiem pastāstīja par Doras nesen gūtajiem panākumiem Horvātijā. Viņa paskaidroja, ka balva nopelnīta milzīga darba rezultātā, apsteidzot lielu konkurentu skaitu. Jauniegūtais apbalvojumus šobrīd apskatāms bibliotēkā.

Regnārs pastāstīja par savu mīluli Lorettu. Ar patiesu pārsteigumu klausījāmies viņa aizraujošajā stāstījumā. Arī uzreiz pēc pasākuma Loretta devās uz treniņa nodarbībām Talsos. Uzzinājām, ka visas apmācības suņi apmeklē ar lielu prieku. Loretta pasākuma laikā vienā mierā blakus saimniekam aizrāvās ar bumbiņas vingrinājumiem. Dora cēli relaksējās, izrādot savu melnā labradora skaistumu. Ina pastāstīja, ka Dora vairāk ir tieši izstādes suns, mazāk piedalās sacensībās. Abi gudro un skaisto suņu saimnieki prasmīgi atbildēja uz visdažādākajiem apmeklētāju uzdotajiem jautājumiem.

Vairums cilvēku domā, ka gūt panākumus nozīmē saņemt. Patiesībā panākumi sākas ar došanu. Tas noteikti bija saprotams no šo, tik augsti novērtēto, suņu nopelniem un viņu saimnieku teiktā. Tas bija neaizmirstams pasākums, būt kopā ar tik augstu titulu ieguvušiem spoži melniem izcilniekiem – Doru un Lorettu. Paldies Inai un Regnāram, Dorai un Lorettai par šo tikšanos. Ar interesi sekosim līdzi čempionu turpmākajām gaitām.

Daudzu lasītāju vārdā paldies Rojas pagasta bibliotēkas darbiniecēm par augsti profesionālajām zināšanām, par prasmīgo darbu, par vēlmi vienmēr ieinteresēt un izglītot, par laipnību, par omulīgas gaisotnes radīšanu gan ikdienā, gan pasākumu laikā. Paldies!

                                                                         Inese Priede