Mērsragu satiek Talsos

Talsu Galvenā bibliotēka šī gada 14. oktobrī uzsāka tikšanos ciklu veltītu Latvijas simtgadei, kas veltīts kaimiņu novadiem, lai veicinātu sadraudzību un labāk tos iepazītu. Šo ciklu uzsāka Mērsraga novads, bibliotēkā viesojās 10 pārstāvji, kas sniedza ieskatu par sava novada vēsturi un par mūsdienās notiekošo.

Mērsraga novads ir tūristiem iecienīts maršruts vasaras karstajos mēnešos. Var apskatīt šī novada lepnumu Mērsraga bāku, kas celta 1875. gadā un ir 21, 3 metrus augsta, atpūsties pludmalē, mieloties ar gardām zivīm, kā arī apmeklēt brīvdabas pasākumus: Jūras svētkus, Bākas ielas svētkus, Mērsraga novada svētkus, kā arī Seno Ugunskura nakti.

Piektdienas vakars tika pavadīts ļoti jauki un interesenti – mērsradznieki bija sagatavojoši daudzpusīgu un interesantu pasākuma programmu. Ieklausoties nopietnos stāstījumos, kurus prezentēja Mērsraga bibliotēkas vadītāja Maira Petere un Madara Brāle (Mērsraga novada domes sekretāre), vērojot humoristisos amatierteātra “Etīde” uzvedumus, varēja ielūkoties dažādos laikos Mērsraga jūrkantes ikdienas sadzīves norisēs cauri laikiem – varēja satikt gan kājgriežus, jūras laupītājus un viņu upurus, gan kolhoza “1.maijs” diženās sievas. Nelielā erudīcijas konkursā  atklāja atjautīgākos un vērīgākos klausītājus.

Ar šim novadam raksturīgām dziesmām pasākuma apmeklētājus priecēja Aija Barovska un Jānis Kaļiņičenko.

imgp5019
Amatierteātra “Etīde” dalībnieki

 

imgp5045
Madara Brāle

 

Nākamgad, nākamajā cikla pasākumā būs iespēja tikties un ielūkoties Rojas novada ikdienas gaitās.