Maija sākumā notiks 21. Novada grāmatu svētki

Talsu Galvenajā bibliotēkā 6. maijā notiks 21. Novada Grāmatu svētki. Šajā gadā bibliotēka organizē tradicionālo grāmatu tirdziņu, kā arī vairākas tikšanās ar grāmatu autoriem – bērniem un pieaugušajiem.

12:00-17:00 – Latvijas izdevniecību grāmatu tirdziņš

Visu dienu no plkst. 12:00 līdz pat plkst. 17:00 notiks nu jau par ikgadēju tradīciju Grāmatu svētkos kļuvušais Latvijas izdevniecību grāmatu tirdziņš. Tajā būs iespēja iegādāties par izdevīgākām cenām grāmatas no izdevniecībām “Kontinents”, “Jumava”, “Avots” un “Latvijas Grāmata”. Grāmatu tirdziņš notiks pie Talsu Galvenās bibliotēkas ēkas ieejas.

12:00 – Grāmatu svētku atklāšana

12:30 – “Emī un Rū. Robota sirds” – tikšanās ar Ievu Melgalvi un  Elizabeti Lukšo-Ražinsku

Grāmatu svētku ietvaros, Talsu Galvenajā bibliotēkā ar mazajiem lasītājiem tiksies aizraujošo un sirsnīgo grāmatu “Emi un Rū. Robota sirds” un “Emī un Rū. Draudzības kods” autores Ieva Melgalve un Elizabete Lukšo-Ražinska.

“Emī un Rū” ir aizraujošs, izklaidējoši izglītojošs detektīvseriāls un grāmata pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Mēs gribam parādīt, ka pasaules glābšanā var piedalīties ikviens, jo labāka tā kļūst ar katru labo nodomu un labo darbu.

Tikšanās laikā autores iepazīstinās ar grāmatas varoņiem Emīliju, Rūdi un robotiņu Palauzi jeb Pasaules Labklājības Uzturēšanas Ierīci, kurš abus grib padarīt par saviem slepenajiem aģentiem.

Pasākums notiks Talsu Galvenās bibliotēkas lasītavā, kā arī to būs iespējams skatīties tiešraidē bibliotēkas Facebook lapā.

14:00 – 15:00 – Filmas “Bibliogrāfs Jānis Tāle” seanss

Tiks demonstrēta Talsu Galvenās bibliotēkas veidotā piemiņas filma “Bibliogrāfs Jānis Tāle”.

15:00 – Orientēšanās Talsu Galvenajā bibliotēkā

Aktivitātē var piedalīties ikviens interesents – individuāli, kopā ar draugiem vai ģimeni. Šajā pasākumā meklēsiet atbildes un norādes, sekojot sagatavotajiem uzdevumiem, lai finišā nokļūtu pie nelielas pārsteiguma dāvanas.

Risinot uzdevumus, iepazīsieties ar bibliotēkas pakalpojumiem, iespējām un telpām. Jums būs iespēja izmēģināt dažādas ierīces, kā arī, paskatīties bibliotēku no savādāka skatupunkta. Apmeklējot šo pasākumu, gūsiet iemaņas, kas palīdzēs ikdienā daudz brīvāk orientēties bibliotēkā un piedāvātajā pakalpojumu klāstā.

Pasākums norisināsies bibliotēkas telpās un ārpus tām pie bibliotēkas ēkas.

17:00 – Tikšanās ar rakstnieci un režisori Kristīni Želvi

Grāmatu svētkos Talsu Galvenajā bibliotēkā viesosies rakstniece un režisore Kristīne Želve. Sarunu vadīs kultūržurnāliste Liega Piešiņa.

Kristīne Želve ir studējusi kinomākslu un kultūras menedžmentu, ilgi strādājusi Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijā, ir filmu, scenāriju, izstāžu un stāstu krājuma autore. Viņa ir arī viena no daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” režisorēm.

2021. gadā izdevniecība “Neputns” izdeva Kristīnes Želves romānu “Grosvaldi”. Šī romāna centrā ir Latvijas vēsturē nozīmīga ģimene – Grosvaldi – un viņu gaitas turpat simt gadu garumā. Šajā romānā savijas dažādi laiki, vietas un valodas, vēsturiskā leksika un mūsdienu cilvēka valoda, Belle Époque šarmantais vieglums un Latvijas valsts dzimšanas un bojāejas skarbums, azartiska rotaļa un smeldzīga nopietnība, autentiskas Grosvaldu vēstules un dienasgrāmatas un autores iztēle, uzburot spilgtu, niansēm bagātu un pārsteidzošu Grosvaldu dzimtas pasauli un laikmetu, kuru viņiem bija lemts izdzīvot.

facebook.com/TalsuGB